ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ВСТАНОВЛЕННЯ ПРОЦЕДУРИ ПРИДБАННЯ СТАТУСУ ОСОБИ БЕЗ ГРОМАДЯНСТВА

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ВСТАНОВЛЕННЯ ПРОЦЕДУРИ ПРИДБАННЯ СТАТУСУ ОСОБИ БЕЗ ГРОМАДЯНСТВА

Час прочитання: 2 хв.

 Кожному етапу історичного розвитку держави притаманні свої особливості і характеристики основних складових правового статусу людини. Особливою складовою такого статусу є сукупність прав та свобод, якими користується громадянин і особа без громадянства у відносинах з державою. Питання правового статусу іноземця в країні розглядається як основна складова правового становища в суспільстві.

 В Україні, найбільшим недоліком є ​​відсутність законодавчо регламентованого механізму захисту, в тому числі - судового, прав і законних інтересів осіб без громадянства, які були б гарантовані Конституцією.

 Згідно зі статистичними даними, в 2020 році на обліку в міграційних органах перебуває близько 5135 осіб без громадянства. Для порівняння: у 2001 році таких осіб на території України було - до 35 000 чоловік.

 16 червня 2020 року ВРУ у другому читанні прийняла в цілому законопроект № 2335, щодо внесення змін до деяких нормативно-правові акти з питання набуття статусу особи без громадянства. Даний законопроект був винесений на розгляд для створення процедури набуття статусу. Раніше існували тільки категорії осіб, які мають права на придбання такого статусу:

  • особи, які проживають на території України на підставі недійсних документах радянського зразка;
  • особи, які втратили паспорт СРСР і проживають на території України не маючи дійсних документів;
  • особи, які приїхали в Україну в дитинстві за свідоцтвом про народження і не набули громадянства своєї країни за народженням;
  • особи, які втратили громадянство і не перебували на консульському обліку (наприклад, Узбекистан);
  • представники ромської національності;
  • особи, які потрапили на територію України незаконно, і не існує механізму для їх примусового повернення на батьківщину через відсутність у них документів.

 Згідно із законодавством іноземний громадянин зобов'язаний перебувати на території України на законних підставах, то - є, в рамках дії візи або терміну перебування на території України в рамках 90 днів (залежить від країни громадянства людини: візовий або НЕ візовий режим в'їзд у такої країни з Україною) . Завдяки даному законопроекту, щодо осіб без громадянства, тепер встановлено не тільки процесуальний порядок набуття статусу особи без громадянства, а й права, і гарантії на проживання на території України на законних підставах. Серед додаткових прав є: право н медичне обслуговування і захист, право на освіту та офіційну роботу, можливість оформлення документів для перетину кордону і зворотного повернення.

 Даний законопроект став великим кроком з європейським акцентом. Практичне застосування нових правил законопроекту №2335 почнеться після офіційного прийняття єдиного нормативно-правового акта, в якому буде регламентовано всю процедуру набуття статусу особи без громадянства разом з процедурою подання та розгляду заяви з питання придбання такого статусу.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація