Законні підстави для перетину кордону чоловікам

"Arma potentius aequum - справедливість сильніше зброї".

Тернова Діана Ігорівна
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується на питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, написання рапортів, супровід по звільненню з військової служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз

Законні підстави для перетину кордону чоловікам

Час прочитання: 3 хв.

Україна все ще перебуває у стані війни, тому в країні діє воєнний стан, який обмежує можливість чоловікам віком від 18 до 60 років покидати територію. Проте, наявні і певні винятки з цього правила.

Перетинати державний кордон можливо у випадках чітко визначених у Постанові КМУ від 27 січня 1995 р. № 57 «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України».

У цій статті коротко поговоримо про основні підстави для звільнення під час дії воєнного стану.

Такими підставами можуть бути:

Виїзд чоловіка, пов’язаний зі станом здоров’я:

  • особа, знята з військового обліку на підставі рішення ВЛК про непридатність до військової служби із виключенням з військового обліку
  • особи, визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії).

Необхідно наголосити, що особами з інвалідністю вважаються інваліди І, ІІ та ІІІ групи та перелік документів для даної категорії осіб, є вичерпним.

Виїзд чоловіків на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років.

Головним критерієм є не факт батьківства, а утримання таких дітей. Тож, якщо чоловік підтвердить даний факт відповідними документами, буде мати право на виїзд.

Виїзд чоловіків, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років.

Для чоловіка, який самостійно виховує дитину і бажає перетнути кордон, необхідно мати відповідні документи, які підтверджують його право на таку процедуру, це може бути як рішення суду про позбалення батьківських прав матері так і свідоцтво про смерть.

Загалом, даний перелік документів не є законодавчо визначеним, а тому необхідно враховувати практичні моменти та роз’яснення ДПСУ з даного питання.

Також, є можливість виїзду чоловіків, які супроводжують батьків, дитину або дружину з інвалідністю.

Для батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю І-ІІ групи перелік документів дещо відрізняється від документів для супроводження дружини-інваліда, а також категорія групи інвалідності. Оскільки для батьків це І-ІІ група, а для дружини будь-яка група інвалідності.

Виїзд чоловіків, які здійснюють супровід осіб з інвалідністю І-ІІ, або осіб, які потребують постійного догляду, чи є опікунами недієздатної особи.

Виїзд чоловіків-військовослужбовців, які їдуть на лікування внаслідок поранень на війні

В даному випадку осоновним і головним документом для перетину кордону буде лист МОЗ про погоджений з іноземною стороною перелік осіб, яких заклади охорони здоров’я іноземних держав можуть прийняти на лікування за кордоном та висновок про необхідність направлення особи на лікування за кордон.

Виїзд чоловіків, які постійно проживають за кордоном

За наявності відповідних відміток в паспортному документі, згідно ст. 4 ЗУ «Про порядок виїзду з України і в’їзду гр. України»

Виїзд чоловіків, які заброньовані за підприємствами

Основними документами є: витяг з наказу Міністерства економіки (згідно з пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України від 03.03.2022 № 194 ) та документи про відрядження такої особи за кордон.

Виїзд чоловіків-водіїв, волонтерів

Виїзд чоловіків-моряків

У тих випадках, коли вони прямують для:

  • роботи в екіпажах морських суден чи суден внутрішнього плавання;
  • проходження практичної підготовки для такої роботи.

Виїзд залізничників

Рішення про виїзд за межі України приймається на строк не більше шести місяців на підставі листів підприємств залізничного транспорту.

 

Виїзд спортсменів

Підтвердними документами можуть бути рішення Мінмолодьспорту щодо включення до складу учасників спортивного заходу та/або спортивного змагання, або лист Міністра молоді та спорту, а у разі його відсутності - особи, яка виконує його обов’язки, до Держприкордонслужби щодо участі зазначених осіб у спортивному заході та/або спортивному змаганні та перетинанні державного кордону відповідними особами.

Якщо Вам необхідна більш детальна консультація з приводу перетину кордону, звертайтесь до ЮК «Приходько та партнери» і ми залюбки надамо Вам нашу професійну допомогу.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується на питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, написання рапортів, супровід по звільненню з військової служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація