Закон про списання відсотків по кредиту військовослужбовцям

«Змінюю стереотипи про те, що великі кредити – це кінець!»

Шаховець Анастасія Сергіївна

Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.

Зв'язатися зараз

Закон про списання відсотків по кредиту військовослужбовцям

Час прочитання: 3 хв.

Під час війни в Україні питання фінансового полегшення для військовослужбовців, які захищають країну, стає надзвичайно актуальним. Тоді, коли українські військові ризикують своїм життям і здоров'ям, захищаючи нашу країну, вони можуть поставати перед фінансовими труднощами, пов'язаними з необхідністю виплачувати кредити. Тож питання полегшення їхнього боргового навантаження шляхом списання відсотків по кредитах є надзвичайно актуальним на сьогодні.

 

Законодавча закріпленість норм для військовослужбовців щодо кредитних зобов'язань

Чинні нормативно-правові акти України визначають спеціальні преференції для захисників держави щодо виконання кредитних зобов'язань під час воєнного стану. Відповідно до Закону "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей", для осіб, мобілізованих на військову службу, передбачені такі пільги:

  • Тимчасове звільнення від сплати відсоткової ставки за користування кредитними коштами.
  • Звільнення від оплати штрафних санкцій за несвоєчасні кредитні внески.

Варто наголосити, що ці преференції не скасовують обов'язку військових щодо погашення основної суми кредиту. Зазначені законодавчі норми діють для всіх призваних на військову службу в особливий період протягом усього воєнного стану, а для резервістів та військовозобов'язаних - від моменту призову до повного завершення бойових дій.

Щоб реалізувати право на пільги з кредитних зобов'язань, військовослужбовець має надати кредитній установі документальне підтвердження власного статусу відповідно до встановленого порядку.

Повернення відсотків за кредитами військовим

Важливий момент! Всі кошти, сплачені військовослужбовцем у вигляді відсотків, штрафів та пені за користування кредитом, підлягають обов'язковому поверненню.

Учасники бойових дій та мобілізовані після 24.02.2022, які мають діючі кредитні договори, можуть скористатися законними пільгами. Зокрема, вони вправі вимагати повернення відсоткових платежів, здійснених з початку повномасштабної війни.

Військові, що сумлінно обслуговували кредити, мають право на компенсацію відсотків, нарахованих банком після 24 лютого 2022 року. Це важлива підтримка від держави в період війни.

 

Винятки для контрактників

Для військовослужбовців-контрактників є винятки. У разі їх звернення щодо повернення відсотків, рішення ухвалює банк на власний розсуд. Тобто банк може відмовити контрактнику в списанні відсотків за період війни.

Важливі нюанси застосування пільг за кредитами для військовослужбовців

Пільги не поширюються на кредити, отримані для придбання нерухомого майна житлового фонду (будинків, квартир тощо) або автомобілів.

Що робити аби досягнути бажаного результату?

Для того аби захистити свої права як військовослужбовець щодо належних вам, пільг від підготування необхідного пакету документів і за потреби до оскарження неправомірних відмов – звертайтесь до кваліфікованих юристів.

Фахівці компанії "Приходько та партнери" мають значний досвід у розв’язанні подібних питань. Вони ретельно вивчать усі матеріали вашої справи, нададуть вичерпну консультацію щодо порядку відновлення порушених прав та допоможуть відстояти ваші законні інтереси перед кредитором у судовому чи досудовому порядку.

Залучення професійних юристів забезпечить грамотну підготовку необхідних документів, правильну аргументацію вашої позиції та максимально ефективне врегулювання питання щодо надання вам пільг як учаснику бойових дій.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація