"Ми захистимо недоторканність Вашої честі, гідності, ділової репутації та інтелектуальної власності."

Піпко Володимир Сергійович
E-mail
pipko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-13

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз

ЗАХИСТ ДІЛОВОЇ РЕПУТАЦІЇ, ЩО БУЛА ПОРУШЕНА ШЛЯХОМ РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ВІДЕОМАТЕРІАЛІВ

Ділова репутація може бути порушена, у тому числі, шляхом розповсюдження про юридичну, або публічну особу відеоматеріалів мережею Інтернет та телебаченням. Такі відеоматеріали містять недостовірну інформацію, наклепи, образливі висловлювання, тощо…

Розповсюдження відеоматеріалів, що порушують право на недоторканність честі та гідності мережею Інтернет несе особливу небезпеку, оскільки такі відео мають властивість поширюватись зі значною швидкістю, а на базі подібних відео можуть виникати нові відео, статті, коментарі під такими відео негативного характеру. Фактично один такий відеоматеріал розповсюджений більш-менш відомим автором може назавжди знищити підприємство, а точніше потік нових клієнтів до нього.

Як діяти і що робити якщо було порушено недоторканість Вашої ділової репутації шляхом розповсюдження відповідних відеоматеріалів мережею Інтернет?

  • По-перше, необхідно визначитись чи дійсно у відеоматеріалі мають місце бути наклепи та недостовірна інформація. Які Ви маєте докази, що можуть спростувати поширену недостовірну інформацію або наклепи?
  • По-друге, варто зібрати інформацію стосовно того, що може доводити протилежне від поширеної недостовірної інформації або наклепів.
  • По-третє, варто проаналізувати обставини справи на предмет того, чи є можливість стягнути кошти в якості компенсації за завдану моральну шкоду. Якщо таке можливість є, то варто буде звернутись до фахівця з метою встановлення розміру завданої моральної шкоди. Проте, до вибору експерта потрібно поставитись вкрай відповідально, оскільки на практиці більшість експертів не мають уявлення як саме встановити розмір завданої моральної шкоди юридичній особі.

Прийнято вважати, що моральну шкоду може отримати лише фізична особа, оскільки вона є живою істотою, яка може відчувати те чи інше і розмір такої шкоди встановлюється шляхом проведення відповідної психологічної експертизи.

Але як бути наприклад громадським організаціям та підприємствам?

У такому випадку потрібно проводити психо-соціологічну експертизу на встановлення збитків, що отримали керівники та члени юридичної особи. Такі немайнові збитки завдаються не конкретно одній особі (керівнику підприємства, наприклад), а всьому колективу.

Етапи захисту порушеного права на недоторканність честі, гідності та ділової репутації

  • Аналіз поширеної інформації та надання оцінки можливості її спростування;
  • Збір та аналіз даних про розповсюджувача недостовірної інформації;
  • Оцінка розміру завданої моральної шкоди;
  • Підготовка та подання позовної заяви до суду;
  • Підготовка та подання клопотання про забезпечення позову, що полягає у блокуванні Інтернет-сторінки де міститься інформація, що порушує право на недоторканість честі та гідності (додатково);
  • Розгляд справи про захист честі та гідності або ділової репутації;
  • Виконання судового рішення.

Захистити порушене право на недоторканість честі, гідності та ділової репутації в Україні – можливо. Проте, даний процес є досить специфічним і потребує певних ресурсів, часу та знань, але гарна репутація є чи не найважливішою складовою будь-якої компанії чи організації. Якщо Ви таки зазнали моральних збитків, то варто звернутись до відповідного фахівця у даній галузі.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація