Заборона на оформлення будь-яких документів в Україні для громадян РФ в умовах війни

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

Заборона на оформлення будь-яких документів в Україні для громадян РФ в умовах війни

Час прочитання: 2 хв.

Громадяни Російської Федерації після початку повномасштабної війни в Україні стали практично вигнанцями у всьому світі. Майже кожна країна анонсує та запроваджує певні обмеження для російського бізнесу та її громадян.

Зрозуміло, що в цьому питанні Україна не виняток. На своїй території Україна ввела ряд заборон та обмежень для всього, що походить з Росії.

В перші дні війни Парламентом та Урядом України розроблено зміни до законодавства, які будуть відповідати сучасним реаліям війни.

 

Для цього було ухвалено низку нормативно-правових актів, які забороняють укладення будь-яких документів на території України для громадян Росії.

А саме, Постановою Кабінету Міністрів України №164 від 28 лютого 2022 року передбачається, що на час дії воєнного стану забороняється вчинення будь-яких нотаріальних дій за зверненням громадян Росії та юридичних осіб.

Це означає, що громадяни країни агресора не можуть вчиняти жодної угоди, яка підлягає нотаріальному посвідченню. Сюди відносяться я договори купівлі-продажу, дарування, міни та інші. При посвідченні правочинів нотаріуси повинні враховувати зазначену Постанову та відмовляти у посвідченні таких угод.

І це не єдиний законодавчий акт, який обмежує оформлення документів громадянами Росії в Україні.

Ще одним не менш важливим нормативним документом є прийняття Постанови Кабінетом Міністрів України № 187 від 03 березня 2022 року. Цією Постановою передбачається, що виконання будь-якого договору стороною якого є громадянин Росії, або юридична особа, яка має відношення до РФ забороняється. Такі договори будуть визнаватися нікчемними.

Тобто, якщо аналізувати положення законодавства України, прийнятого після 24 лютого 2022 року, можна побачити, що будь-які документи для громадян Росії в Україні не можуть бути оформлені.

Наприклад, Ви маєте довіреність від громадянина РФ на укладення договору оренди. Навіть якщо така довіреність була видана до 24 лютого 2022 року, то все одно укладати будь-які договори з використанням цієї довіреності не можливо. Оскільки це буде порушенням мораторію і як наслідок визнання такого договору нікчемним.

 
Підсумовуючи вищенаведене необхідно зазначити, що якщо є необхідність укласти будь-яку угоду варто звернутися за допомогою до спеціаліста в галузі права.

Яка роль адвоката?

  • По-перше, адвокат або юрист проаналізує майбутню угоду на предмет її відповідності чинному законодавству України.
  • По-друге, надасть вичерпну консультацію щодо наслідків укладення такої угоди.
  • По-третє, допоможе зрозуміти всі ризики та прослідкувати чи не підпадає майбутня угода під умови мораторію.

Отже, якщо є необхідність в оформленні будь-яких документів в Україні для громадян РФ в нинішніх умовах війни не варто нехтувати допомогою та порадами спеціаліста-правника, адже краще попередити наслідки ніж пізніше вирішувати їх. Заповніть форму на нашому сайті і наш адвокат з Вами зв'яжеться найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація