"Ми не думаємо про конкурентів - ми фокусуємось на клієнтах".
Адвокат
Адвокат, експерт у сфері податкового права, захист інтересів клієнтів у податкових спорах, надання професійних консультацій з податкових питань, скасування неправомірних рішень податкових органів, оптимізація податкового навантаження.
За який період проводиться податкова перевірка?
Податкова перевірка – це діяльність інспекторів органів Державної податкової служби України, яка полягає у вивченні та аналізі бухгалтерських, банківських та господарських документів суб’єкта господарської діяльності – платника податків на предмет наявності чи відсутності допущених порушень податкового, митного, валютного законодавства та законодавства про загальнообов’язкове соціальне страхування.
В рамках однієї перевірки можуть бути дослідженні питання по багатьом напрямкам та досліджено усі види податків, зборів та інших обов’язкових платежів. При цьому слід зазначити, що по різним питанням період перевірки може відрізнятись.
За загальним правилом строк проведення планової або позапланової податкової перевірки не може перевищувати 1095 днів, тобто три роки до дня проведення перевірки.
Проте варто зазначити, що перевірка правильності нарахування та сплати ЄСВ не обмежується строком 1095 календарних днів.
На законодавчому рівні, загальний період проведення перевірки з питань правильності нарахування збору на загальнообов’язкове соціальне страхування встановлено за період з 01.01.2011 по теперішній час.
Положеннями статті 25 Закону про ЄСВ встановлено, що строки давності для нарахування та стягнення недоїмки зі сплати ЄСВ не застосовуються.
Тобто, в рамках перевірки податківці вправі донарахувати грошові зобов’язання зі збору на загальнообов’язкове соціальне страхування за весь період, щоправда від дати останньої перевірки до якої входило питання правильності нарахування ЄСВ.
Щодо загального правила в 1095 календарних днів то слід зазначити, що і не тут все так просто.
Справа в тому, що Постановою Кабінету Міністрів України від 18 березня 2020 року № 211 "Про ухвалення рішень Кабінету Міністрів України з питань забезпечення реалізації прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)", терміни податкової перевірки були продовжені:
- У період карантину та до закінчення 90 календарних днів після закінчення карантину, якщо строк податкової перевірки вичерпався в період карантину.
- У період карантину та на тривалість карантину, якщо строк податкової перевірки встановлений на час карантину або на період, що припадає на час карантину.
Отже, відповідно до цієї постанови, терміни податкової перевірки автоматично продовжувалися на час карантину та на 90 календарних днів після його завершення.
Варто зазначити, що період карантину та обмежень був встановлений з метою забезпечення безпеки громадян та зменшення ризику поширення COVID-19, і продовження строків податкової перевірки було однією з заходів, призначених для врегулювання податкових відносин у цей період.
Таким чином, де-факто в окремих випадках органи податкової служби вправі провести податкову перевірку за період з 2017 року і до закінчення періоду карантину.
У разі наявності питань щодо правомірності дій інспекторів податкової служби пропонуємо звернутись за правовою допомогою до податкових юристів Адвокатського бюро «Приходько та партнери». Заповніть форму на нашому сайті і наш юрист з Вами зв'яжеться найближчим часом.
Розрахувати вартість допомоги:
1 питання
Вашою справою займалися інші юристи?
2 питання
Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?
3 питання
Юридична допомога Вам потрібна терміново?
Адвокат
Адвокат, експерт у сфері податкового права, захист інтересів клієнтів у податкових спорах, надання професійних консультацій з податкових питань, скасування неправомірних рішень податкових органів, оптимізація податкового навантаження.
Кейси по темі статті:
Інші статті по цій темі:
передзвонимо
протягом дня