Я особисто гарантую, що ми чесно і порядно виконаємо свою роботу!

Приходько Андрій Анатолійович
E-mail
advokat@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-00 +38 (098) 007-44-00

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійних експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз

ЗА КНОПКОДАВСТВО – КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Рада підтримала запровадження кримінальної відповідальності за неособисте голосування народних депутатів.
Відповідний Закон (проект № 2148) щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами України на пленарних засіданнях Верховної Ради було прийнято в другому читанні та в цілому на вечірньому засіданні Парламенту 19 грудня.
Законом вносяться зміни до КК України (доповнюється статтею 364-2). За умисне здійснення народним депутатом на пленарному засіданні Верховної Ради голосування замість іншого народного депутата (неособисте голосування) каратимуть штрафом від 3 до 5 тис. НМДГ (від 51 до 85 тис. грн).У Регламенті ВР частина третя статті 47 викладається в редакції, згідно з якою голосування здійснюється народним депутатом особисто за допомогою електронної системи шляхом голосування “за”, “проти” або “утримався” в залі засідань Верховної Ради або у визначеному для таємного голосування місці біля залу для пленарних засідань. Апарат Верховної Ради забезпечує відеофіксацію голосування народними депутатами під час пленарних засідань. Якщо на пленарному засіданні виявлено факт порушення народним депутатом вимог щодо особистого голосування шляхом голосування замість іншого народного депутата, розгляд питання порядку денного на його вимогу зупиняється.
Головуючий на пленарному засіданні встановлює присутність відповідного народного депутата у залі засідань ВР, а в разі його відсутності повідомляє Верховну Раду про виявлений факт порушення вимог щодо особистого голосування і доручає Лічильній комісії вилучити картку такого народного депутата та передати її головуючому на пленарному засіданні і проводить повторне голосування щодо пропозиції, яка ставилась на голосування останньою.
Після проведення повторного голосування головуючий надає доручення Апарату ВР невідкладно підготувати повідомлення про виявлене порушення народним депутатом вимог щодо особистого голосування. Таке повідомлення разом із протоколом, стенограмою відповідного пленарного засідання, а також його відеозаписом після його підготовки надається Голові ВР для направлення до Державного бюро розслідувань.
У разі виявлення на пленарному засіданні журналістом, акредитованим при Верховній Раді, факту порушення вимог щодо особистого голосування шляхом голосування замість іншого народного депутата, такий журналіст має право подати заяву до Апарату ВР про виявлений факт разом із відповідними матеріалами фотозйомки або відеозапису.
Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація