E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-01

Керівник практики міграційного права, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

ЮРИДИЧНІ НАСЛІДКИ ПОДВІЙНОГО ГРОМАДЯНСТВА

 Останніми днями наростає увага до питання подвійного громадянства в Україні, розроблення законопроекту про подвійне громадянство. Разом з тим, дане питання вже неодноразово було на обговоренні у громадськості, а тому варто слідкувати за конкретними діями, а не лише інформаційними наповненнями у ЗМІ. Тому розглянемо в даному контексті питання наслідків виявлення у особи подвійного громадянства.

 Згідно з основним Законом держави – Конституцією України, в Україні існує єдине громадянство (стаття 4). Більшість людей вважає, що в Україні заборонено подвійне громадянство. Однак, якщо керуватися Законом України Про громадянство України № 2235, то якщо українцем набуто інше громадянство, то у відносинах із державою, така особа вважається лише українцем. При цьому, як вказується у статті 19 Закону, у випадку добровільного набуття іншого громадянства, громадянство України фактично втрачається.

  Звернення із заявою чи іншим документом для набуття іноземного громадянства є підставою для добровільної втрати українського громадянства, крім випадків, якщо:

  • Дитина одночасно набула за народженням громадянства України та іншої держави;
  • Унаслідок усиновлення дитини іноземцями, вона набула громадянства усиновителів;
  • Автоматично набуто громадянство внаслідок шлюбу з іноземцем;
  • Автоматично набуто інше громадянство, однак не отримано підтверджуючий документ.

  Наслідками виявлення у особи подвійного громадянства можуть бути наступні:

  • До особи застосовуються подвійні обов’язки кожної із держав;
  • Особлива увага правоохоронних органів, у зв’язку із захистом національної безпеки та попередження розвідувальної, контррозвідувальної чи підривної діяльності;
  • Відсутність можливості застосування механізмів дипломатичного захисту;
  • Складність у вирішенні питання щодо несення військового обов’язку.

 Питання подвійного громадянства та його наслідків не слід ототожнювати із фактичною наявністю в особи паспорта іншої держави. Це пов’язано з тим, що є ряд компаній, які незаконними методами «допомагають» отримати паспорт іншої країни. При цьому, нічого спільного із реальним набуттям правового статусу громадянина іншої країни немає. Навпаки, особа, користуючись послугами вищезазначених компаній несе ризик бути підданою кримінальному переслідуванню. Так, Кримінальним кодексом України статтею 358, передбачена відповідальність за підроблення документів та їх використання. Санкція передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п’яти років. Окрім цього, можуть виникати проблеми на кордоні, оскільки «фіктивне» оформлення паспорта не пов’язане із внесенням відомостей до міграційних реєстрів. Тому при виявленні такого фактору на кордоні особу буде затримано.

 Тому, використовуйте лише надійних та перевірених спеціалістів, що надають послуги у сфері міграції. Обирайте юридичну компанію «Приходько та партнери», ми надамо Вам кваліфіковану допомогу швидко, якісно та у чіткій відповідності до українського законодавства.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація