ЯКИЙ ШТРАФ ЗА САМОВІЛЬНУ ЗАБУДОВУ В УКРАЇНІ?

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

ЯКИЙ ШТРАФ ЗА САМОВІЛЬНУ ЗАБУДОВУ В УКРАЇНІ?

Час прочитання: 2 хв.

В Україні самовільна забудова вже давно стала звичним явищем. Відповідно до статистичних даних, кожна друга будова зводиться з порушеннями чинного українського законодавства.

Що таке самовільна забудова?

Згідно зі статтею 376 Цивільного Кодексу України, самобуд – об’єкт нерухомості, який зведено на земельній ділянці, не призначеній під ці цілі, а також без проєкту і відповідних дозвільних документів.

Самобуд заборонено вводити в експлуатацію. Що це означає? Будинок, який збудовано з порушеннями чинного законодавства, не можна буде подарувати, закласти чи продати. Подібна нерухомість не підпадає під проходження державної реєстрації. Легалізація незаконних будівель – дуже складний і тривалий процес. В більшості випадків легалізація будівлі перевищує витрати, які йдуть на оформлення необхідних дозвільних документів.

Які є штрафні санкції за самовільну забудову?

За самовільне будівництво, так як і за самовільне зайняття земельної ділянки передбачається адміністративна відповідальність. Мова йде про штрафні санкції. Зокрема, до Кодексу України про адміністративні порушення планують додати статтю про тимчасовий арешт самобудів.

Якщо будівельні роботи виконуються без подання до відповідних органів документів це тягне за собою наступні штрафні санкції:

  • Від 250 до 350 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (планується збільшення штрафних санкцій до еквівалента 1000-1500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян).

Якщо своєчасно не заплатити вказану суму, будова може бути знесена. Відповідно до статті 376 Цивільного Кодексу України, власник самовільної забудови не має жодних прав на це житло. Тобто, право власності на заведений будинок чи інший об’єкт нерухомості не належить нікому.

Серйозним порушенням правил зведення будівель присвячена стаття 97 Кодексу України про адміністративні порушення.

Важливо: штрафи за самобуд накладаються також за відсутності офіційного введення будівлі в експлуатацію.

Таким чином, краще подбати про легалізацію самовільного будівництва.

Самостійно це зробити достатньо складно. Ви будете годинами стояти в чергах, витрачаючи дорогоцінний час та будете заповнювати достатньо складні, не зрозумілі пересічним громадянам документи.

Співробітники нашої юридичної компанії «PRIKHODKO & PARTNERS» докладуть всі необхідні зусилля для того, щоб самовільна забудова була легалізована максимально швидко.

Ви отримаєте:

  • Чіткий список документів, потрібних для реєстрації самобуду.
  • Розрахунок вартості оформлення документів.
  • Підтримку експертів на всіх етапах оформлення самовільної забудови в Україні.

Легалізація самовільної забудови – досить поширене явище в Україні. Головна умова для її легалізації – наявність права на володіння чи користування земельною ділянкою. Все інше – справа юристів «PRIKHODKO & PARTNERS».

Довірте справу професійного оформлення всіх необхідних документів і легалізації самовільної забудови нашим спеціалістам!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація