Фото: Який документ підтверджує виключення з військового обліку?

"Головний і найбільш істотний зміст права складає свобода."

Данілова Юлія Ігорівна
E-mail
danilova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-22

Адвокат, спеціалізується на військовому праві. Супровід в ТЦК та СП, оформлення відстрочки від мобілізації, звільнення з військової служби, отримання виплат для військових, адвокатські запити.

Зв'язатися зараз

Який документ підтверджує виключення з військового обліку?

Час прочитання: 3 хв.

Повномасштабна військова агресія Російської Федерації у лютому 2022 року змусила кожного українця згуртуватися та ставати на захист своєї Батьківщини, оскільки постало питання про виживання нації в цілому. Проте, активні бойові дії тривають вже понад 2 роки і мобілізаційні заходи в країні з кожним місяцем стають все більш жорсткіші. Це говорить про те, що ЗСУ потребує все більш громадян, а тому на практиці ТЦК та СП досить часто можуть набирати на військову службу навіть тих осіб, які не повинні її проходити відповідно до українського законодавства. В даному контексті мова йде саме про осіб, що були виключені із військового обліку. А тому у цій статті ми поговоримо про те, який документ підтверджує факт виключення особи із військового обліку.

 

Що слід розуміти під виключенням громадянина із військового обліку?

Виключення із військового обліку означає, що громадянин втрачає статус військовозобовʼязаної особи, а тому на нього більше не поширюються обовʼязки щодо військового обліку. Зокрема такий громадянин не підлягає мобілізації та проходженню військової служби у лавах ЗСУ, не повинен проходити ВЛК, оновлювати персонально-облікові дані про себе, отримувати повістки, зʼявлятися до ТЦК та СП тощо. Тобто, громадянин має статус лише "цивільної особи" в державі. Варто зазначити, що виключення із військового обліку здійснюється на постійній основі, а тому в майбутньому громадянин не має відповідного обовʼязку щодо повторного ставання на військовий облік та проходження служби у лавах ЗСУ.

Який документ підтверджує виключення з військового обліку?

Хто може бути виключеним із військового обліку?

Із положень ч. 6 ст. 37 Закону "Про військовий обовʼязок та військову службу" вбачається, що виключенню із військового обліку підлягають такі громадяни, а саме:

  • які померли, або були визнані безвісно відсутніми чи оголошеними померлими відповідно до процедур, що передбачаються чинним українським законодавством;
  • які втратили або за власним бажанням відмовились від громадянства України;
  • які були визнані непридатними до військової служби на підставі існування тяжкої хвороби;
  • які досягли граничного віку перебування в запасі.

Таким чином, якщо громадянин підпадає під будь-яку із вищеперерахованих категорій, то він підлягає виключенню із військового обліку. Для цього йому слід звернутися до ТЦК та СП із відповідним пакетом документів, а саме:

  • письмовою заявою в якій обґрунтувати підстави, що надають громадянину право на виключення із військового обліку;
  • копією паспорта громадянина України;
  • копією РНОКПП;
  • військово-обліковими документами;
  • іншими документами, що підтверджують наявність підстав для виключення із військового обліку.

 

Який документ підтверджує виключення з військового обліку?

Якщо громадянина виключають із військового обліку на підставі непридатності до військової служби або досягнення граничного віку перебування в запасі, то за таких обставин в нього не вилучають військово-облікові документи, оскільки саме до них вноситься відповідна відмітка про виключення із військового обліку. А тому поки таким особам не виповниться 60 років, вони зобовʼязані завжди носити із собою військово-облікові документи та підтверджувати факт виключення із військового обліку (наприклад, під час перевірки документів ТЦК та СП або працівників органів Нацполіції тощо).

Залишились питання щодо даної проблематики? У такому разі слід звертатися до адвокатського бюро "Приходько та партнери".

Наші адвокати завжди готові надати тільки професійні правові консультації та юридичну підтримку із усіх питань, що повʼязані із військовим правом в Україні, адже ми чудово розуміємось на даній проблематиці та маємо багаторічний досвід роботи у цій сфері. А тому не зволікайте та звертайтесь саме до нас!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
danilova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-22

Адвокат, спеціалізується на військовому праві. Супровід в ТЦК та СП, оформлення відстрочки від мобілізації, звільнення з військової служби, отримання виплат для військових, адвокатські запити.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація