Яку групу оподаткування обрати ФОПУ?

"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві".

Ясинський Євген Олександрович

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз

Яку групу оподаткування обрати ФОПУ?

Час прочитання: 2 хв.

Чинне податкове законодавство України передбачає дві системи оподаткування: загальну та спрощену. Сьогодні ми зупинимося детальніше на відмінностях та особливостях спрощеної системи оподаткування.

 Так, дана система оподаткування передбачає чотири різні групи, які відрізняються ставкою оподаткування, колом осіб, з якими дозволяється працювати, видами діяльності, якими дозволяється займатися, річним доходом, кількістю дозволених найманих працівників тощо. Основним питанням, з яким до юридичної компанії «Приходько та партнери» звертаються клієнти, є обрання найбільш вигідної групи з метою мінімізації податкових відрахувань. Це питання ми детально опишемо у даній статті.

 Фізичні особи-підприємці сплачують, так званий, єдиний податок. Його розмір розраховується залежно від мінімальної заробітної плати чи прожиткового мінімуму, залежно від групи.

 Так, суб’єкти господарювання, що перебувають на I групі спрощеної системи оподаткування сплачують 10 % від прожиткового мінімуму кожного місяця. Тобто це 2102 грн. х 10 % = 210,2 грн.

 Щодо другої групи спрощеної системи оподаткування, то вони сплачують 20 відсотків від мінімальної заробітної плати кожного місяця. Тобто це 4723 грн. х 20 % = 944,6 грн.

 Третя група спрощеної системи оподаткування оплачує 5 % від доходу (тобто обороту) або 3 % від обороту плюс податок на додану вартість.

 

Яку групу оподаткування обрати ФОПУ? - information deskІ звідси виникає найбільш поширене питання: яка група вигідніша?

 Відповіддю на дане питання слугує Ваш місячний дохід. Якщо він менший, ніж 18 892 грн. на місяць, то варто обрати третю групу, однак якщо він перевищує дану суму, то більш вигідною буде саме 2 група. Однак тут варто розглянути і інші відмінності між даними групами.

  • Так, першій групі забороняється використовувати найманих працівників, а річний обсяг доходу – не більше 1 мільйона гривень. На першій групі надаються побутові послуги населенню або роздрібна торгівля на ринках.
  • На другій групі заборонено надавати послуги юридичним особам (якщо вони не є платниками єдиного податку), однак дозволено здійснювати продаж товарів таким суб’єктам господарювання. Річний обсяг доходу на другій групі не повинен перевищувати 5 мільйонів гривень, а кількість найманих працівників –не більше 10.
  • Щодо третьої групи, то річний обсяг доходу не повинен перевищувати 7 мільйонів гривень.

 

Однак, як бути у ситуації, якщо перевищено дозволений ліміт доходу? Чинне податкове законодавство встановлю додаткове обкладання податком у розмірі 15 % від суми такого перевищення для 1 та 2 груп та 10 % для 2 групи. Тому слід детально вести облік доходів фізичної особи-підприємця для уникнення негативних наслідків.

Юристи компанії «Приходько та партнери» надають послуги з податкового консультування та обслуговування фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб. Тому для оптимізації податкового навантаження на Ваш бізнес звертайтеся до ЮК «Приходько та партнери», ми з радістю Вам допоможемо.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація