Фото: Якщо загинув брат на війні чи можуть мобілізувати?

"Arma potentius aequum - справедливість сильніше зброї".

Тернова Діана Ігорівна
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується на питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, написання рапортів, супровід по звільненню з військової служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз

Якщо загинув брат на війні чи можуть мобілізувати?

Час прочитання: 3 хв.

Війна в Україні забрала життя багатьох хоробрих захисників, серед яких і чиїсь близькі. Окрім невимовного горя,втрата члена родини може призвести до низки питань, пов'язаних з мобілізацією інших членів сім'ї.

Чи можуть мобілізувати, якщо загинув брат на війні?

Згідно з Законом України "Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку", особи, які мають близьких родичів, загиблих або зниклих безвісти під час захисту України, можуть отримати відстрочку від мобілізації.

В Україні дійсно існує можливість отримати відстрочку від мобілізації для чоловіків, які мають близьких родичів,що загинули під час захисту країни. Це стосується, зокрема, й братів. Втрата близького родича на війні – це непоправна трагедія для всієї сім'ї. Загибель сина завдає невимовного болю батькам, і держава прагне пом'якшити цю втрату, наскільки це можливо.

 

У лабіринтах родинних зв'язків трапляється заплутатися, адже не всі брати однаково "рідні". Сьогодні ми розберемося, хто такі повнорідні та неповнорідні брати, та зануримося у глибини їхніх відмінностей.

Якщо простими словами, то повнорідні брати – це ті, що росли один з одним з самого народження. Їх поєднала не лише спільна матір, але й спільний батько. Неповнорідні брати, з іншого боку, мають лише одного спільного батька або матір.

Тож, до певного періоду отримати відстрочку від мобілізації можливо було якщо загинув брат, як повнорідний так і не повнорідний, якщо вони загинули під час виконання військового обов'язку. Однак, прийняттям закону №10449 про внесення змін до законодавчих актів, поняття неповнорідного брата було виключено з переліку, і наразі це стосується лише повнорідних братів (які мають спільних батьків) загиблих захисників. Причини цих змін не розголошуються офіційно.

Чи потрібно оновлювати дані та ставати на облік, якщо загинув повнорідний брат, що був військовослужбовцем під час виконання бойового завдання?

- Так, потрібно ставати на облік, оскільки дана підстава передбачає отримання відстрочки від мобілізації,а не повне виключення з військового обліку.

Якщо є підстава для відстрочки, то чи потрібно її оформлювати?

- Так, звичайно, потрібно звернутися безпосередньо до ТЦК та СП та подати документи, що підтверджують дані обставини.

 

Які документи подавати в ТЦК та СП, якщо загинув брат?

Для отримання відстрочки від мобілізації вам необхідно буде подати до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) за місцем де стоїте на обліку наступні документи:

 1. Особисті документи:
  • паспорт громадянина України;
  • ідентифікаційний код;
  • військовий квиток (або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного).
 2. Документи, що підтверджують загибель брата:
  • офіційний документ про загибель (свідоцтво про смерть, рішення з ЦВЛК про причини смерті, довідка про загибель військовослужбовця тощо);
  • довідка про родинні стосунки з загиблим (витяг з державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження, свідоцтво про народження).

Залишились питання? Записуйтесь на консультацію або замовляйте супровід адвоката в ТЦК та СП, заповнивши форму на нашому сайті і наш юрист Вам зателефонує найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується на питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, написання рапортів, супровід по звільненню з військової служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5.0

Кількість оцінок:

13

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація