"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина

Головний Бухгалтер

E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-10

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку

Зв'язатися зараз

Якщо податки / ЄСВ сплатили «не туди»

Що стосується податків та ЄСВ фіскали давно і вперто наполягають: «сплата не на той рахунок = несплата». Відповідно в ситуації, коли платник перераховує податки / ЄСВ «не туди», застосовують штрафні санкції за несплату, або несвоєчасну сплату зобов’язань і нараховують пеню. Чи не все втрачено – якщо платник оскаржує рішення податківців в суді. Адже в цій сфері є позитивна судова практика, причому по відношенню до різних податків.

Штрафні санкції за порушення строків сплати узгодженої суми грошового зобов’язання, передбачені п. 126.1 ПКУ, застосовуються тільки в разі фактичної несплати, або несвоєчасної сплати грошового зобов’язання. Тому для підтвердження факту несплати узгодженої суми грошового зобов’язання необхідно встановити, що у визначений законодавством термін платник не здійснював дії, спрямовані на перерахування узгодженого зобов’язання в бюджет.

Як роз’яснюють суди, вчинення помилки при перерахуванні узгодженого зобов’язання в бюджет у встановлений законодавством термін все-таки має кваліфікуватися як дію, хоча і помилкове. А дії, які не містять ознак бездіяльності платника при сплаті узгодженої суми грошового зобов’язання, не можуть бути підставою для застосування негативних наслідків, передбачених законодавством (штрафних санкцій та пені).

Допущена платником похибка не свідчить про несплату необхідної суми податку / ЄСВ у визначений законодавством термін і не викликає яких-небудь негативних наслідків для відповідного бюджету і держави в цілому. Іншими словами, помилкове зазначення іншого розрахункового рахунку не є правовою підставою для висновку про несплату необхідної суми податку / ЄСВ в термін, встановлений законодавством.

Тим більше, якщо згодом платник самостійно виявив цю помилку і вжив відповідних заходів у напрямку грошових коштів на належний рахунок.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація