Якщо підписав повістку і не з’явився у воєнний час?

"Salus populi suprema lex esto - хай буде благо народу найвищим законом".

Лобунько Михайло Ігорович
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз

Якщо підписав повістку і не з’явився у воєнний час?

Час прочитання: 2 хв.

У воєнний час кожен з нас може опинитися перед непередбачуваними ситуаціями, серед яких і отримання повістки на блок-посту або просто в громадських місцях чи на вулиці. Сам процес вручення повістки є законним, проте дуже часто він супроводжується значними порушеннями з боку представників ТЦК та СП. Через незнання своїх прав та обов’язків громадяни часто підписують та отримують повістку навіть якщо вручення було зі значними порушеннями.

Саме так виникають ситуації, коли особа підписала повістку і не знає, який алгоритм дій повинен бути далі. Тут вже постає питання відповідальності за нез’явлення до ТЦК та СП за повісткою.

 

Саме тому ця ситуація викликає немало хвилювань та питань щодо можливих наслідків у разі нез'явлення на повістку. У цій статті ми детально розглянемо правові аспекти ситуації, коли особа підписала повістку, але не з'явилася у встановлений строк, надамо поради від юриста та визначимо можливі наслідки таких дій.

За неявку за повісткою передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Щодо адміністративної відповідальності, то передбачена відповідальність від 1700 до 3400 грн.

Вищезазначена відповідальність стосується виключно всіх типів повісток, окрім мобілізаційного розпорядження. Тобто особа може отримати адміністративний штраф лише за нез’явлення по повістці на уточнення, оновлення даних або ж на повістку на військово-лікарську комісію.

Якщо ж особа самостійно прийшла до ТЦК та СП або була приведена туди за допомогою засобів примусу (так звана силова мобілізація) і пройшла військово-лікарську комісію, то в такому разі особі може бути видане мобілізаційне розпорядження. У випадку неявки на мобілізаційне розпорядження передбачена кримінальна відповідальність. Склад злочину передбачає стаття 336 Кримінального кодексу України. Ухилення від призову карається обмеженням волі на строк від 3 до 5 років.

Неявка за повісткою в ТЦК та СП під час воєнного стану може мати серйозні наслідки для особи, яка отримала повістку. Важливо бути готовим до подібних ситуацій та знати свої права та обов'язки. Це може призвести до адміністративної, та навіть кримінальної відповідальності, залежно від конкретних обставин і складу правопорушення.

У разі неявки за повісткою можливі штрафні санкції та навіть позбавлення волі, тому бездіяльність у такому важливому питанні може також вплинути на особу.

 

Отже, необхідно ретельно вивчити всі аспекти отриманої повістки та вчасно діяти згідно з вимогами законодавства, щоб уникнути неприємних наслідків та захистити свої права та інтереси.

Звернення до юриста в такій ситуації може виявитися хорошим рішенням, щоб захистити свої інтереси та уникнути негативних наслідків. Щоб отримати консультацію або допомогу юриста з військового права - заповніть форму на нашому сайті і наш юрист Вам зателефонує найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація