Фото: Якщо не стоїш на військовому обліку, що робити?

"Ми намагаємось вирішувати проблеми клієнтів краще, ніж вони можуть очікувати".

Козян Тетяна Віталіївна
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.

Зв'язатися зараз

Якщо не стоїш на військовому обліку, що робити?

Час прочитання: 3 хв.

Норми чинного законодавства передбачають перелік осіб, котрі підлягають військовому обліку. Якщо ви до них належите, але не стоїте на обліку, то потрібно на нього стати. Для тих, хто хоче краще розібратися у цьому питанні та своїх перспективах щодо мобілізації, варто звернутися за професійною підтримкою до професійних юристів, котрі спеціалізуються на військовому праві. Для команди адвокатського бюро «Приходько та партнери» військове право є одним з ключових напрямків спеціалізації. Тож ми пропонуємо консультаційні послуги, юридичний супровід та представництво клієнтських інтересів у суді в рамках цієї царини юриспруденції.

 

Хто підлягає військовому обліку?

Деякі категорії осіб підлягають обліку в обов’язковому порядку, а деякі – за власним бажанням. Отже, до першої категорії таких осіб належать:

  1. призовники, починаючи з 16 років (у рік, коли вони мають досягнути 17) та до 25 років;
  2. військовозобов’язані та резервісти, чий вік не є граничним віком перебування в запасі;
  3. жінки, котрі отримали медичну чи фармацевтичну освіту.

Щодо добровільності військового обліку, то вона діє лише для жінок, чия спеціальність є спорідненою з військово-обліковою. Перелік таких спеціальностей було затверджено Наказом МОУ від 11 жовтня 2021 року № 313.

Що буде, якщо не стати на облік?

За порушення законодавства, котре регулює питання військового обліку та мобілізації, передбачена адміністративна та навіть кримінальна відповідальність. Нові законодавчі зміни посилили штрафи за порушення правил обліку. Тепер це від 17 до 25,5 тисяч гривень. Саме такі великі санкції передбачені для тих, хто не дотримується відповідних правових норм в особливий період.

Якщо не стоїш на військовому обліку, що робити?

Варто відзначити також те, що суттєво розширені повноваження поліції по відношенню до тих осіб, котрі порушують норми, закріплені у статтях 210 та 210-1 КУпАП. Якщо представники ТЦК та СП звернулися до поліції стосовно того, аби доставити таких осіб, поліцейські можуть це зробити у примусовому порядку.

Якщо призовник, військовозобов’язаний чи резервіст ухиляється від військового обліку вже після попередження керівника ТЦК чи інших уповноважених осіб, це веде до юридичної відповідальності на підставі ч.1 ст.337 Кримінального кодексу України. Саме тому не варто порушувати законодавство, котре регулює питання військового обліку та мобілізації.

З чого почати тим, хто не стоїть на обліку?

На сьогодні відомими є випадки перевищення повноважень представниками ТЦК та СП. Тож, маючи острах ризику силової мобілізації, люди, котрі є військовозобов’язаними, часто остерігаються взаємодії з ТЦК. Однак уникати цього – не вихід, адже нічого, окрім великих штрафів, така стратегія поведінки не принесе. А стати на облік рано чи пізно все одно доведеться. Тож варто це зробити вчасно. Аби уникнути зазначених ризиків, ви можете звернутися за професійною підтримкою до юристів, які спеціалізуються на галузі військового права. У нашій команді такі спеціалісти є.

 

Адвокатське бюро «Приходько та партнери» надає наступні послуги:

  • Консультування. Під час консультації ви можете дізнатися свої перспективи щодо обліку та мобілізації, а також – алгоритм дій під час взаємодії з представниками ТЦК та СП.
  • Юридичний супровід. Це стосується не лише представницької функції в рамках необхідних контактів з уповноваженими органами, а й фізичного супроводу до ТЦК, що виключає ризик зловживань з боку посадових осіб цих центрів.
  • Представництво у суді. Якщо права наших клієнтів порушено, ми маємо великий досвід у використанні таких юридичних інструментів впливу.

Заповніть форму на сайті і наш юрист з Вами зв'яжеться найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

4.8

Кількість оцінок:

13

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація