Якщо дитина народилась за межами України: яке громадянство?

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна
E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-01

Керівник практики міграційного права, магістр права, експерт у сфері міграційного права

Зв'язатися зараз

Якщо дитина народилась за межами України: яке громадянство?

Час прочитання: 3 хв.

Коли дитина народилась за кордоном під час війни, в батьків часто виникає питання про те, яким буде її громадянство та чи не виникне проблем з реєстрацією громадянства України. Чинне законодавство достатньо чітко регулює це питання та передбачає набуття громадянства України за народженням, якщо батьки чи один з батьків є громадянином України. Однак юридична допомога буде незайвою, аби краще розібратися з усіма деталями процедури та максимально спростити її для себе. У команді «Приходько та партнери» є фахівці, які допоможуть. Тому, якщо потрібен юрист з міграційного права, ви можете звернутися до нас.

Як зареєструвати дитину, що народилась за кордоном: порядок

Зареєструвати дитину можна чи за місцем народження, чи за місцем проживання одного або обох батьків. Потрібно написати відповідну заяву до консульства. Іноді бувають ситуації, що батьки з поважної причини не можуть цього зробити самостійно (приміром, сталася хвороба). Тоді це можуть зробити родичі. Якщо ж і їх немає поряд, вступають в силу повноваження представників іноземного закладу охорони здоров’я, де народилася дитина. Одним словом, законодавці передбачили достатньо різних правових механізмів навіть для найбільш непередбачуваних та критичних випадків. Однак ми повернемося до того, як все відбувається у переважній більшості ситуацій.
Отож, один чи обоє з подружжя звертаються до консульства, де реєструють дитину. В цей момент їй також присвоюють прізвище, ім’я та по батькові. Пропонуємо більш детально ознайомитися з тим, яким чином усе відбувається та що для цього потрібно.

Як відбувається реєстрація дитини за кордоном?

На те, аби зареєструвати дитину, є місяць з моменту, коли вона народилася. Якщо ж іде мова про мертвонароджену дитину, то там порядок є іншим, а на реєстрацію виділено три доби.

Вирушаючи до консульства, батькам чи одному з них потрібно взяти власний паспорт та документ з медичного закладу про народження дитини. Важливо, аби цей документ був належним чином засвідчений. Відомості про батька подаються у форматі відповідної заяви чи говоряться усно.

Коли йдеться безпосередньо про реєстрацію, то вона не потребує внесення ніякої плати. Але якщо потім потрібна буде інша послуга у вигляді довідки на підтвердження громадянства дитини, там передбачена сплата невеликого державного мита.

Чому варто звернутися до юриста?

З одного боку, процедура реєстрації дитини виглядає достатньо просто та зрозуміло. Однак перевантаженість консульських установ та можливість стикнутися з бюрократичним чи людським фактором стає причиною того, що без юридичного супроводу буває складно обійтися. Фахівці нашої команди готові допомогти у таких форматах, як:

  • консультація;
  • складання документів;
  • представництво у взаємодії з консульською установою.

 

Ми надаємо консультації не лише в офісі, а й дистанційно, адже розуміємо, що клієнти з такою категорією запитів здебільшого перебувають за межами України. Наша команда добре знає усі особливості норм міграційного права, котрі є актуальними у таких ситуаціях. Тож ми якісно допоможемо, тим самим спростивши для вас процедури, пов’язані з реєстрацією дитини.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація