"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз."

Петрик Тетяна Олександрівна
E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-01

Керівник практики міграційного права, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

ЯКІ ПРОБЛЕМИ МОЖУТЬ ВИНИКНУТИ ПІД ЧАС УКЛАДЕННЯ ШЛЮБУ З ІНОЗЕМЦЕМ?

Під час проведення процедури реєстрації шлюбу не рідко виникають проблеми, вирішити які самостійно, без залучення юриста/адвоката дуже складно, а іноді, неможливо. Основними причинами являються – відсутність орієнтації іноземців в українському законодавстві, невміння комунікувати з державними органами, такими, як міграційна служба чи органи реєстрації шлюбу та необізнаність в механізмах проходження всього процесу.

У відношенні іноземців можуть виникати такі варіанти шлюбу:

  • між двома іноземцями;
  • між українцем та іноземцем.

Найскладніший варіант – іноземець має намір заключити шлюб з іноземцем на території України.

Перш за все, необхідно визначитись з органом, куди звертатись для проведення реєстрації шлюбу. Якщо розглядати, наприклад, Київ чи Київську область, то тут можна звернутись про надання такої послуги до: державних органів реєстрації актів цивільного стану (простими словами – ДРАЦС), до пілотних установ «Шлюб за добу», «Готово» та інших. Головне це поставити для себе, що саме є пріоритетним: в державних органах реєстрація шлюбу. Звичайне, не швидке оформлення, протягом одного місяця, а в пілотах – шлюб можна заключити за добу.

Вартість отримання послуг в останніх буде значно вища, але якість надання даної послуги одразу вирізняється.

По-друге, необхідно зібрати правильний пакет документів.

Для іноземців він одночасно складний та не складний. Для реєстрації шлюбу треба надати оргінал паспорту іноземця (чоловіка), оригінал нотаріального перекладу паспорту на українську мову з двома реєстраційними номерами (повинна бути завірена копія паспорта та сам переклад), оригінал паспорту другого іноземця (жінки), нотаріальний переклад паспорту на українську мову з двома реєстраційними номерами, якщо іноземці раніше перебували к шлюбі- вони повинні надати документ, що підтверджує розірвання шлюбу в державі його заключення (свідоцтво про розірвання шлюбу в Україні або документ, що підтверджує припинення шлюбу в іншій країні, легалізований відповідно до законодавства), а також,- ідентифікаційні коди (при наявності).

Далі, найважливіший момент, на який одразу необхідно звернути увагу: іноземець може перебувати на території України на підставі візи, на підставі посвідки на тимчасове/постійне проживання в Україні, інших документів (посвідчення біженця чи особи з додатковим захистом), або ж нелегально.

У випадку перебування в Україні на підставі візи (будь-якої), орган, до якого звертаються іноземці для проведення реєстрації шлюбу робить відповідний внутрішній запит до міграційної служби на підтвердження дійсності наданої візи та законності перебування особи на території України.

Ця дія проводиться для того, щоб упевнитися в законності перебування іноземців в Україні, адже, оформити шлюб іноземцям, які знаходяться на території України нелегально – неможливо та незаконно.

Сама реєстрація шлюбу може бути проведена тільки у тому випадку, коли відповідний орган отримав позитивну відповідь від міграційної служби. Іноді, відповідь на даний запит може йти до 21го дня, що значно розтягує процес реєстрації шлюбу.

Є випадки, коли запит на підтвердження законності перебування направляють до ДМС навіть на тих іноземців, які є власниками тимчасової чи постійної посвідки. У 99% випадків такі запити направляються, коли іноземець надає для реєстрації посвідку застарілого зразку (зелену/синю книжечку, або ж найстарішого зразку – біленькі аркуші).

І, останнє, якщо для Вас головне – прикласти мінімум силових затрат при максимальному позитивному результаті – залучайте спеціалістів нашої компанії до підготовки необхідного для проведення держаної реєстрації шлюбу.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація