Я особисто гарантую, що ми чесно і порядно виконаємо свою роботу!

Приходько Андрій Анатолійович
E-mail
advokat@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-00 +38 (098) 007-44-00

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійних експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз

ЯКІ ПРАВА МАЄ АДВОКАТ, ЗАХИЩАЮЧИ ВАС У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОВАДЖЕННІ?

Чинним кримінальним процесуальним законом передбачено, що адвокат користується процесуальними правами підозрюваного, обвинуваченого, захист якого він здійснює, крім процесуальних прав, реалізація яких здійснюється безпосередньо підозрюваним, обвинуваченим і не може бути доручена захиснику.

 Це положення дає адвокату права, які має підзахисний відповідно до кримінального процесуального законодавства, зокрема щодо збирання та подання доказів. Згідно з кримінальним процесуальним законом у збиранні доказів сторона захисту не обмежена тільки способом і порядком, передбаченим КПК України.

Здійснюючи професійну діяльність адвокат має вчиняти дії, не заборонені законом, правилами адвокатської етики та договором про надання правової допомоги, необхідні для належного виконання договору про надання правової допомоги.

Відповідно до чинних положень КПК України сторона захисту при збиранні доказів фактично не наділена правом проводити слідчі (розшукові) дії, негласні слідчі (розшукові) дії та інші процесуальні дії, оскільки це виключна компетенція слідчого та прокурора.

Закон надає адвокату право:

  • Опитати учасників кримінального провадження та інших осіб за їх згодою. Це дає можливість в подальшому, звернутись з клопотанням про допит свідків;
  • Звернутись з адвокатським запитом до підприємств, установ, організацій для отримання інформації;
  • Звернутися до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів;
  • Звернутися до експерта (експертної установи) для проведення експертизи.

Крім того КПК України передбачає можливість ініціювати проведення слідчих та негласних слідчих дій та інших процесуальних дій шляхом подання слідчому, прокурору відповідних клопотань, які повинні бути розглянуті в строк не більше 3-х днів з моменту подання.

До того ж, гарантією дотримання прав сторони захисту та потерпілого, яка здатна убезпечити від необґрунтованої відмови від задоволення клопотання, є право оскаржити слідчому судді постанову слідчого, прокурора про відмову в задоволенні клопотання про проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій.

Отримати належні копії документів та відомостей як спосіб збирання доказів можливе шляхом направлення адвокатського запиту. Однак на практиці застосування зазначеного інструменту показує, що за відсутності добровільної згоди адресата отримати копії документів або певну інформацію неможливо. Службові та посадові особи, зокрема органів державної влади та місцевого самоврядування, найбільше ухиляються від надання повної та достовірної інформації або необхідних копій документів.

Як це відбувається в реальному житті?

Декілька слів про роботу адвокатів Адвокатського бюро «Приходько та партнери». Між адвокатським бюро та одним з клієнтів укладено договорі про надання правової допомоги. Чоловік потрапив у дорожньо-транспортну пригоду в м. Києві. Адвокат бюро, прибувши на місце події та користуючись, передбаченими законом правами, до приїзду патрульної поліції отримав запис з камер відеонагляду, де зафіксована дорожньо-транспортна пригода, отримав письмові пояснення свідків. Як результат вчинених дій фактично доказова база зібрана. Та це послугувало надійним фундаментом для захисту прав потерпілого.

З метою захисту своїх прав звертайтесь за правовою допомогою до юридичної компанії «Приходько та партнери» – ми забезпечимо Вам якісну та професійну правову допомогу!

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація