Які періоди не зараховуються до страхового стажу?

"Кожна людина має моральну нагоду захищати свої права".

Чмона Альона Олександрівна
E-mail
chmona@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-31

Експерт в галузі цивільних пенсій, перерахунку пенсій силових структур та військового права.

Зв'язатися зараз

Які періоди не зараховуються до страхового стажу?

Час прочитання: 3 хв.

Законодавчо визначена дефініція страхового стажу міститься в Законі «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Цей документ датується 1 січня 2004 року. Отож, у першій статті цього нормативно-правового акту йдеться про те, що страховий стаж – це період, коли особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою чи за яку сплачувався відповідний збір. Простими словами, йдеться про період, коли людина сплачувала страхові внески. Питання про те, що зараховується до страхового стажу, а що – ні, є достатньо поширеним на сьогодні. Тож до команди адвокатського бюро «Приходько та партнери» нерідко з ним звертаються. Ця тема належить до нашої ключової спеціалізації, тому ми з радістю вам допоможемо.

 

Яких трансформацій зазнало законодавство?

До 1 січня 2004 року в законодавстві було поняття «трудовий стаж». Він зараховувався на підставі трудової книжки. Також людина подавала до Пенсійного фонду інші додаткові документи, котрі підтверджували її стаж роботи. Згадана дата стала початком певних змін. Стаж роботи почали зараховувати згідно з даними персоніфікованого обліку, враховуючи сплату страхових внесків.

Якою є найпоширеніша причина незарахування стажу?

У переважній більшості випадків підставою для незарахування того чи іншого періоду до страхового стажу є несплата роботодавцем страхових внесків за працівника. Важливо відзначити те, що обов’язок такої сплати та обов’язок нарахування стажу покладено саме на роботодавця, адже він є страхувальником. Відповідно – якщо трапилася ситуація, коли реальний стаж було не зараховано, відповідальність за це покладена саме на роботодавця.

Що говорить судова практика?

Судова практика на цю тему – ще один важливий пласт інформації, на який варто зважати. Особливо – коли йдеться про рішення Верховного Суду України. Так ось, ВС неодноразово зазначав те, що працівник не несе відповідальності за те, що страхувальник (котрим є роботодавець) не виконав своїх обов’язків з нарахування і сплати страхових внесків.

Коли йдеться про ненарахування і несплату таких внесків у спірний період, цей період не може бути неврахований при обчисленні страхового стажу застрахованої особи.

Які періоди дійсно не зараховуються?

А коли ми говоримо про періоди, котрі справді не зараховуються, то тут йдеться про навчання – у вищих та середніх, а також інших навчальних закладах. Буває також, що і з інших підстав не зараховуються окремі періоди роботи. У такому випадку кожну підставу варто розглядати разом з юристом. Такого фахівця ви зустрінете у команді адвокатського бюро «Приходько та партнери».

 

Підсумовуючи…

Отож, у деяких ситуаціях страховий стаж справді може бути не зарахованим. Але нерідко стається так, що представники Пенсійного фонду не хочуть врахувати в обчисленні страхового стажу той період, котрий має бути однозначно зарахованим до нього. У першому випадку потрібна консультативна допомога фахівців, аби розібратися. А у другій ситуації вам знадобиться якісний супровід, котрий забезпечить можливість зарахування спірного періоду до страхового стажу. Як правило, такі справи вирішуються саме через суд. І варто розуміти, що вони є виграшними.

Щоб отримати консультацію або допомогу фахівця з пенсійних справ - заповніть форму на нашому сайті і наш юрист з Вами зв'яжеться найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація