Які операції підлягають фінмоніторингу та за яких умов у 2023

"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Мороз Наталія Петрівна
E-mail
office@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз

Які операції підлягають фінмоніторингу та за яких умов у 2023

Час прочитання: 2 хв.

Фінансовий моніторинг завжди залишався та залишається одним із дієвих механізмів здійснення контролю за фінансовою діяльністю суб'єктів господарювання.

Через повномасштабну війну в Україні було прийнято ряд нормативних актів, які на час дії воєнного стану дещо обмежували проведення фінансового моніторингу.

Хто проводить фінансовий моніторинг?

В Україні уповноваженим суб'єктом на проведення фінансового моніторингу є Державна служба фінансового моніторингу

Яким документом регулюється проведення фінмоніторингу?

Законом України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення»

Відповідно до вказаного Закону, а саме розділу 3 фінансовому моніторингу підлягають такі операції:

  • Порогові фінансові операції. До порогових фінансових операцій відносять такі, які чітко відповідають поставленим критеріям. Наприклад, можна проводити платежі на суму умовно кажучи до чотириста тисяч гривень. Провівши таку операцію на суму чотириста тисяч гривень, така операція автоматично потрапляє під визначення “порогова фінансова операція”. Провівши таку операцію фінансова установа в обоязковому порядку повинна повідомити Державну службу фінансового моніторингу.
  • Підозрілі фінансові операції. Іншими словами їх ще називають ризиковими фінансовими операціями. Ознаки таких операцій залежать від сторін проведення. Наприклад, якщо однією із сторін проведення операцій є росія або інша країна яка не виконує міжнародні норми щодо протидії відмивання коштів отриманих злочинних шляхом, то така операція підпадає під критерії “підозрілої”. Отримавши повідомлення про такі операції Держфінмоніторинг зобов'язаний провести перевірку.

Умови проведення фінансового моніторингу у 2023 році

Отримання від фінансової установи в якому проводиться операція про те, що вона має ознаки підозрілої або погової фінансової операції.

Рекомендації

  • Будь-якому суб'єкту господарювання перед тим як проводити будь-які операції необхідно ознайомитися з індикаторами підозрілості від НБУ
  • Якщо у фінансової установи виникають питання, щодо проведення операції або потрібні уточнюючі документи, намагайтеся максимально швидко їх надати.
  • Якщо не здійснюєте нічого незаконного, але з боку фінансової установи є до Вас упереджене ставлення, то варто шукати іншу фінансову установу для подальшої співпраці. Можливо у таких установ високий рівень застосування де-рискінгу.

Користуйтеся послугами перевірених юристів та фінансистів. Адже це може допомогти уникнути типових помилок при проведенні операцій та запобігти вимагання необгрунтованих документів про проведення фінансової операції.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
office@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація