Фото: ЯКІ ОБСТАВИНИ Є ПОВАЖНИМИ У РАЗІ ПОРУШЕННЯ СТРОКІВ ПОДАЧІ ДЕКЛАРАЦІЇ?

ЯКІ ОБСТАВИНИ Є ПОВАЖНИМИ У РАЗІ ПОРУШЕННЯ СТРОКІВ ПОДАЧІ ДЕКЛАРАЦІЇ?

Час прочитання: 1 хв.

Досить частими для працівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування є ситуації несвоєчасного подання декларацій. Серед інших схожих проблем, з якими звертаються клієнти до правників можна зазначити такі як порушення вимог фінансового контролю, притягнення до відповідальності НАЗК, представництво в НАЗК, правильне заповнення декларацій, своєчасне подання декларацій, юридичний супровід в суді по даній категорії справ тощо.

В рамках даної статті, визначимо, які ситуації є поважними при пропущенні строків подання декларації та не тягнуть за собою адміністративної відповідальності за статтею 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно роз'яснень Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов'язані з корупцією» вих. № 223-943/0/4-17 від 22 травня 2017 року під поважними причинами розуміється неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку з 1) хворобою, 2) перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), 3) технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, 4) витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, 5) перебуванням (триманням) під вартою тощо.

Звертаю увагу суду, що  в наданих роз’ясненнях немає вичерпного переліку таких обставин, а тому вони можуть бути розширені, залежно від фактичних обставин справи на розсуд суду.

Також слід зазначити, що у сенсі положень ст. 172-6 КУпАП з суб'єктивної сторони дане адміністративне правопорушення передбачає наявність умисної форми вини; відповідальність настає за умови, що суб'єкт усвідомлював протиправний характер своїх дій і мав прямий умисел спрямований на ухилення від подачі декларації, керуючись особистим інтересом чи інтересами третіх осіб; вчинення такого діяння через необережність не охоплюється санкцією статті 172-6 КУпАП і виключає притягнення до адміністративної відповідальності.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація