Фото: Які наслідки коригування податкового кредиту на вимогу податківців?

"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз

Які наслідки коригування податкового кредиту на вимогу податківців?

Час прочитання: 2 хв.

Контролючі податкові органи завжди активно фокусували увагу на невчасній подачі всіх звітів. Коригування податкового кредиту не є винятком. На сьогодні варто приділити увагу коригуванню податкового кредиту на вимогу податківців. 

Коригування податкового кредиту - це внесення змін до вже наявного податкового кредиту у бік збільшення або зменшення в залежності від ситуації.

Строк коригування

Розрахунок коригування до податкової накладної не можна зареєструвати  в ЄРПН пізніше як через 1095 календарних днів з дати складання податкової накладної, до якої складений такий розрахунок коригування. Після зазначеного терміну таке коригування просто не реєструється.

Нормативне регулювання

Порядок щодо строків та порядку проведення коригування податкового кредиту визначено Пунктом 192.1 статті 192 Податкового кодексу України.

Строк подання коригування

За загальним правилом, у разі здійснення коригування податкового кредиту зареєстрованого в ЄРПН протягом 15-денного терміну, у податковій декларації з ПДВ за той звітний (податковий) період, в якому його складено, або за будь-який наступний звітний (податковий) період, але не пізніше ніж через 365 днів з дати його складання.

Хто подає коригування?

  • постачальник (продавець) товарів/послуг, у випадку збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;
  • отримувач (покупець) товарів/послуг, у випадку можливого зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу. 

Наслідки коригування

Наслідки коригування податкового кредиту на виимогу податківців є більш відчутними для продавця. Адже Стаття 192 Податкового кодексу України не встановлює обмежень платників у строках проведення коригування ПДВ. Тобто, якщо РК так і залишиться незареєстрованим після спливу терміну 1095 днів, то продавець втратить свій шанс на зменшення податкових зобов’язань. Це означає, що після закінчення 1095 днів система не пропустить і податкову накладну, і розрахунок коригування до реєстрації.

Штрафні санкції 

За порушення строків реєстрації коригування податкового кредиту на вимогу податків, можуть застосовуватися штрафні санкції, а саме штрафи у розмірах, визначених статтею 1201 ПКУ.

Рекомендації

При будь-яких фінансових або бухгалтерських операціях рекомендується користуватися допомогою спеціалістів у галузі фінансових відносин та бухгалтерського обліку. Адже саме вони зможуть в повній мірі допомогти у вирішенні всіх проблемних питань та нададуть вичерпну консультацію в галузі податкового права.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація