ЯКІ МОЖЛИВІ НАСЛІДКИ ЗА НЕ ВИКОНАННЯ СЛІДЧИМ РІШЕННЯ СЛІДЧОГО СУДДІ?

"Нам не важливо, на чиєму боці влада, а важливо, на чиєму боці закон."

Перепельченко Анатолій Олександрович
E-mail
perepelchenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Спеціалізується на кримінальному, цивільному та адміністративному праві, перерахунку військових пенсій

Зв'язатися зараз

ЯКІ МОЖЛИВІ НАСЛІДКИ ЗА НЕ ВИКОНАННЯ СЛІДЧИМ РІШЕННЯ СЛІДЧОГО СУДДІ?

Час прочитання: 2 хв.

 Юридична компанія «Приходько та партнери» здійснюючи захист клієнта у кримінальному провадженні, зіштовхнулася із практикою невиконанням слідчим ГСУ Національної поліції України ухвали слідчого судді Печерського районного суду міста Києва. Розглянемо як правильно треба діяти в такій ситуації.

 12.12.2018 під час обшуку житлового приміщення підзахисного були тимчасово вилучені грошові кошти, які належали іншим особам.

 28.01.2019 Слідчий суддя за клопотанням слідчого наклав арешт на дане майно. Однак, адвокати юридичної компанії «Приходько та партнери» подали до суду клопотання про скасування арешту, оскільки його було накладено з порушенням вимог кримінального процесуального законодавства. 21.05.2019 року слідчий суддя задовольнив клопотання сторони захисту, визнав накладений арешт незаконним, скасував його повністю та зобов’язав слідчого повернути вилучені кошти.

 Однак, слідчий ГСУ Національної поліції України проігнорував дане рішення слідчого судді та подав повторно клопотання про накладення арешту на тимчасове вилучене майно під час обшуку. 22.07.2019 року знову слідчий суддя накладає незаконний арешт на майно, який в подальшому буде скасований частково, іншим слідчим суддею.

 Відповідно до Кримінального процесуального кодексу України, слідчий повинен негайно виконувати ухвалу слідчого судді про скасування арешту на тимчасове вилучене майно. Однак в нашому кримінальному провадженні слідчий порушив вимоги процесуального законодавства та не повернув грошові кошти, арешт на які було скасовано.

 У зв’язку із невиконанням слідчим ГСУ Національної поліції України адвокати юридичної компанії «Приходько та партнери» були змушені звернутися до Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві із заявою про вчинення злочину слідчим, щодо невиконання рішень слідчого судді. Державне бюро розслідувань надало очікувану відповідь про відмову у внесенні відомостей до ЄРДР про вчинення злочину, у зв’язку із відсутністю обставин, які могли би свідчити про можливе вчинення кримінального правопорушення. Одразу було подано до слідчого судді скаргу на бездіяльність слідчих Державного бюро розслідувань.

 20 липня 2020 року слідчий суддя Печерського районного суду міста Києва постановив ухвалу про задоволення скарги адвоката Приходька А. А. на бездіяльність слідчих Державного бюро розслідувань та зобов’язав останніх внести відомості до ЄРДР відомості за заявою Приходька А. А. про вчинення кримінального правопорушення слідчим, щодо невиконання ухвал слідчого судді.

 Таким чином, як ми бачимо, невиконання слідчим рішень суду може призвести до відкриття кримінального провадження, щодо злочинної бездіяльності службової особи, та в подальшому притягнення винної особи до кримінальної відповідальності.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
perepelchenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Спеціалізується на кримінальному, цивільному та адміністративному праві, перерахунку військових пенсій

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація