Які категорії чоловіків можуть виїхати за кордон?

"Закони марно існують для тих, хто не має мужності і засобів захищати їх".

Шипко Ілля Анатолійович
E-mail
shypko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-46

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, супровід виплат після поранення та звільнення.

Зв'язатися зараз

Які категорії чоловіків можуть виїхати за кордон?

Час прочитання: 3 хв.

Варто розуміти, що під час дії воєнного стану на території України, не всі категорії чоловіків мають право на перетин кордону. Категорія тих чоловіків які можуть виїхати з України під час дії воєнного стану доволі невелика. Оскільки більшість чоловіків є військовозобов’язаними та не мають права на вільний перетин кордону.

Загалом слід розуміти, що військовозобов’язані чоловіки у віці від 18 до 60 років не мають права перетинати кордон, за виключенням тих, які по тій чи іншій причині не є військовозобов’язаними або ж мають право на відстрочку згідно з 23 статтею ЗУ ‘’Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку’’ і ця відстрочка співпадає з підставами для перетину кордону.

 

Перш за все до такої категорії чоловіків відносяться ті:

  • які за станом здоров’я – виключені з військового обліку. Тобто відповідно до Наказу №402 мають такі захворювання, за якими визнані непридатними до військової служби, та мають у своїх військово – облікових документах відмітку про виключення з військового обліку. Для перетину кордону їм необхідно мати військово-обліковий документ з відповідною відміткою та рішення ВЛК яке визнало їх непридатними до військової служби.
  • Також можуть перетнути кордон чоловіки, у яких батьки ( рідні батько чи мати) мають першу або другу групу інвалідності, або дружина першу – третю групу інвалідності. Вони можуть виїжджати, як супроводжуюча особа таких родичів з інвалідністю. Для цього будуть необхідні довідка яка посвідчує інвалідність та видається Медико Соціальною Експертною Комісією та пенсійне посвідчення по інвалідності, осіб які мають інвалідність та документи які підтверджуватимуть родинні зв’язки військовозобов’язаних чоловіків з такими особами з інвалідністю.
  • Також мають право перетнути кордон під час дії воєнного стану чоловіки які утримують малолітню або ж повнолітню дитину з інвалідністю. Перетин кордону, як і в попередньому випадку можливий лише у супроводі такої дитини з інвалідністю. Серед необхідних документів буде свідоцтво про народження, довідка про спільне місце реєстраціїї та посвідчення дитини по інвалідності.
  • Безумовно, мають можливість перетнути кордон і ті військовозобов’язані, які мають першу, другу або третю групу інвалідності. На кордоні це треба буде довести довідкою по інвалідності Медико Соціально Експертної Комісії та пенсійним посвідченням з інвалідності.
  • У разі, якщо чоловік має на утриманні трьох і більше дітей, віком до 18 років, він також матиме право на перетин кордону. Слід підготувати у цьому випадку посвідчення багатодітного батька, довідку про спільне місце реєстрації та свідоцтва про народження усіх дітей.
  • Очевидно, що можливість для перетину також мають чоловіки, яким більше шестидесяти років, оскільки вони вже є невійськовозобов’язаними.

 

Отже, є певний перелік військовозобов’язаних чоловіків, які на період дії воєнного стану в Україні мають право на перетин кордону. Щоб більш детально розібрати хто саме має право, на який термін та який необхідний пакет документів слід зібрати для перетину кордону, варто звернутись до кваліфікованого спеціаліста у сфері цих питань.

Військові юристи нашої компанії комплексно нададуть консультацію з цього типу питань і допоможуть розібратись чи маєте ви право на перетин кордону під час дії воєнного стану.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
shypko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-46

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, супровід виплат після поранення та звільнення.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація