Які документи потрібні для звільнення з ЗСУ по догляду?

"Ми намагаємось вирішувати проблеми клієнтів краще, ніж вони можуть очікувати".

Козян Тетяна Віталіївна
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.

Зв'язатися зараз

Які документи потрібні для звільнення з ЗСУ по догляду?

Час прочитання: 3 хв.

Чинне законодавство передбачає чіткий перелік підстав для звільнення зі Збройних Сил України. Розглянемо більш детально, як це відбувається у випадках, коли підставою є постійний догляд за особою, котра цього потребує. Йдеться про батьків (своїх або дружини чи чоловіка), дітей, дружину або чоловіка.

Які документи потрібні для звільнення з ЗСУ по догляду? - tablet infoЧим постійний догляд відрізняється від опіки?

Часто люди думають, що ці поняття є тотожними, однак насправді це не так. Коли йдеться про опіку, вона встановлюється над недієздатними особами. Тобто – йде мова про тих, хто має стійкі задокументовані ментальні порушення. Щодо догляду, то тут йдеться про осіб, які не мають таких порушень, а просто не можуть самотужки справлятися з побутовим самообслуговуванням. Наприклад, це можуть бути літні хворі батьки або дружина з інвалідністю.

 

Щодо законодавчого регулювання питання догляду, то влітку цього року відбулися деякі зміни. У червні були прийняті поправки до закону, згідно з якими тепер цією підставою для звільнення можна скористатися тоді, коли немає інших осіб, які зобов’язані були б доглядати за людиною, котра цього потребує.

Щодо ускладнень на практиці, то їх є достатньо. Приміром, один з братів, який проживає з хворою мамою, отримує повістку та служить у ЗСУ. Її стан погіршується і вона починає потребувати постійного догляду. Є другий брат, однак він проживає в іншому місті та не має таких житлових чи інших умов, аби забрати маму до себе чи можливості переїхати до неї. Що робити в таких випадках, є доволі туманним питанням. Однак юристи нашого адвокатського бюро знаходять на нього відповіді – як і на багато інших непростих ситуацій. І, здійснюючи юридичний супровід таких запитів, ми ефективно вирішуємо проблему.

Які документи потрібні для звільнення з ЗСУ по догляду? - urb 4422 1

Які документи потрібні для звільнення з ЗСУ по догляду? - audit test 1Які документи треба для оформлення догляду?

Якщо ви вирішили звільнитися з ЗСУ за цією підставою, спочатку потрібно написати рапорт на ім’я свого командира. Ви складаєте його у 2 примірниках, один з яких має бути безпосередньо в командира, а інший – у вас. На тому примірнику, котрий є у вас, потрібно, щоб особа, яка прийняла рапорт, підписалася та поставила дату його реєстрації. Аби розгляд рапорту привів до позитивної відповіді, викладене в ньому прохання має бути підтверджене відповідною документальною доказовою базою. Йдеться про:

  • документ, котрий засвідчує здійснення догляду;
  • акт, у якому зафіксовано результат обстеження умов проживання людини, котра потребує догляду;
  • документ, на підставі якого можна довести родинні зв’язки.

Якщо говорити про підставу для звільнення з ЗСУ, то її формулювання потрапляє до категорії«за сімейними обставинами».

 

Які документи потрібні для звільнення з ЗСУ по догляду? - team informationЯкі проблеми можуть виникнути під час звільнення?

Те, що ви намагаєтеся робити все у відповідності до чинного законодавства, не значить, що під час звільнення не виникне ніяких проблем. Часто спрацьовує людський фактор на рівні командування, або ж – включаються звичні бюрократичні аспекти, котрі затягують процедуру в часі.

У подібних випадках варто довірити представництво ваших інтересів кваліфікованим юристам, котрі пришвидшать це питання, використовуючи важелі, які наявні в рамках правового поля. Такі фахівці працюють в адвокатському бюро «Приходько та партнери». Військове право належить до нашої спеціалізації. Тож ми допоможемо компетентно та якісно.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація