Фото: Які документи потрібні для оформлення спадщини на квартиру?

"Знання закону – сила, яку ми використовуємо для вашого захисту"

Клецько Тіна Олегівна
E-mail
kletsko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-41

Юрист сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучень та спадкових справах.

Зв'язатися зараз

Які документи потрібні для оформлення спадщини на квартиру?

Час прочитання: 3 хв.

Зв’язатися зі спеціалістом

+38 (073) 007-44-41

Спадкування будь-якого нерухомого майна є зазвичай довготривалою та клопіткою процедурою, адже українське законодавство встановлює 6 місячний термін на прийняття спадщини з моменту смерті близького родича (спадкодавця).

Протягом цього часу законні спадкоємці повинні подати заяву про прийняття спадщини до місцевого нотаріуса та до неї додати необхідний перелік документів. Проте, що саме входить до цього пакету документів?

У цій інформаційній статті фахівці з адвокатського бюро “Приходько та партнери” розʼяснять, які документи потрібні для оформлення спадщини на квартиру, при цьому аналізуючи положення Цивільного кодексу України.

Хто може оформити спадщину на квартиру?

Для початку нотаріус визначає, яким способом буде прийматися спадщина громадянами.Якщо наявний заповіт, то спадщину можуть оформити лише особи, що вказані в ньому як спадкоємці рухомого та нерухомого майна.

Якщо заповіт відсутній, то спадщина буде прийматися за законом в порядку черговості. Всього на практиці виділяють 6 черг спадкування.Таким чином, остаточний перелік громадян, що можуть оформити спадщину залежить від виду її прийняття.

Також буде корисно: Адвокат по спадковим справам

Чи потрібно сплачувати податки в Україні за оформлення спадщини?

В Україні не існує окремо визначеного податку за оформлення спадщини, а тому вона оподатковується відповідним податком на доходи фізичних осіб.

Існує всього 3 ставки даного податку, а саме:

  • 0% - ця ставка встановлюється для законних спадкоємців, які належать до 1 та 2 ступеня споріднення із спадкодавцем (наприклад, дружина, чоловік, син, дочка, батько, мати тощо);
  • 5% - ця ставка встановлюється для законних спадкоємців, які належать до інших ступенів споріднення із спадкодавцем (наприклад, тітка, дядько, племінники та племінниці тощо);
  • 18% - ця ставка встановлюється для будь-якого обʼєкта спадкового майна, що приймається спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента (особа, що є іноземцем) або якщо спадкодавець-резидент передає у спадок майно спадкоємцеві-нерезиденту (іноземцю). При цьому ступінь спорідненості не є важливим для застосування даної ставки оподаткування.

Варто зазначити, якщо спадкоємці сплачують ПДФО в розмірі 5% або 18%, то вони також повинні додатково сплатити військовий збір - 1,5%. Дана норма не стосується спадкоємців, що приймають спадщину із нульовим податком.

Зверніть увагу! В незалежності чи спадщина приймається за законом або за заповітом визначені законодавством ставки податку не змінюються.

Які документи потрібні для оформлення спадщини на квартиру?

Для того, щоб оформити спадщину на квартиру спадкоємці повинні подавати нотаріусу такий пакет документів, а саме:

  • документи, що посвідчують особу спадкоємця - паспорт, ID-картка, РНОКПП тощо;
  • оригінал документа, що засвідчує смерть спадкодавця (як правило свідоцтво про смерть);
  • документ із якого вбачається місце реєстрації померлої особи (спадкодавця) і перелік осіб, що з ним були зареєстровані та проживали на момент смерті (наприклад, домова книга або довідка про балансоутримувача нерухомого майна тощо);
  • заповіт (якщо спадкодавець його склав за життя);
  • у випадку оформлення спадщини за законом - документи, які можуть підтвердити родинні звʼязки спадкоємця та померлої особи (свідоцтва органів РАЦС про народження, укладення шлюбу, зміну імені чи прізвища, рішення суду про встановлення факту тощо);
  • правовстановлюючі документи на нерухоме майно, які підтверджують законність його набуття у власність спадкодавця (наприклад, свідоцтво про право власності, витяг з Реєстру речових прав на нерухоме майно, договір дарування або купівлі-продажу тощо);
  • документ, що підтверджує сплату обовʼязкового державного мита за відкриття спадкової справи (наприклад, квитанція із фінансової установи);
  • та багато інших.

Якщо ви хочете оформити спадщину, проте не маєте всіх необхідних документів для подачі заяви на її прийняття, то в такому випадку варто звертатися за допомогою до адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наші юристи знають всі практичні особливості прийняття спадщини, оскільки володіють ґрунтовними знаннями у сфері спадкового права України та мають багаторічний досвід роботи у цій галузі.

В свою чергу це дозволяє юридично правильно та в короткі терміни скласти всі необхідні документи для оформлення спадщини. А тому не зволікайте та звертайтеся за допомогою саме до нашого бюро!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
kletsko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-41

Юрист сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучень та спадкових справах.

Зв'язатися зараз

Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація