Які документи потрібні для оформлення постійного догляду? Юридична перевірка документів

"Justitia omnibus - Справедливість для всіх!"

Рябчук Оксана Павлівна

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз

Які документи потрібні для оформлення постійного догляду? Юридична перевірка документів

Час прочитання: 2 хв.

Здійснення догляду на постійній основі є одним зі способів захисту прав та інтересів осіб, які не можуть самостійно забезпечити свої побутові потреби.

Це допомагає їм отримувати необхідну підтримку, тому важливо з'ясувати, які саме потреби має людина.

Наприклад, це може включати медичний догляд, допомогу під час виконання повсякденних рутин (одягання, купання, годування тощо), підтримку під час руху та інші особисті потреби.

Існує декілька категорій осіб, щодо яких може бути призначено вказану соціальну послугу, а саме:

  • діти з інвалідністю до досягнення 18-річного віку та повнолітні особи, що мають інвалідність з дитинства;
  • громадяни, які досягли 80 років;
  • особи з інвалідністю І групи або особи, які отримали висновок лікарської комісії медичного закладу про те, що вони потребують постійного стороннього догляду та не здатні до самообслуговування.

У відповідності до чинного законодавства України, передбачена можливість юридичного закріплення факту здійснення догляду за особою, яка за медичними показниками цього потребує.

Першим та найважливішим кроком в оформленні постійного догляду є зібрання необхідної документації, формування заяви для звернення до органа соціального захисту населення.

У даній статті ми роз’яснимо, на що варто звернути увагу при підготовці до оформлення догляду.

  • Розпочати потрібно з медичного обґрунтування потреби у сторонньому догляді: наприклад, це може бути висновок лікарсько-консультативної комісії медичного закладу або довідка медико-соціальної експертної комісії з зазначенням відомостей про те, що людина потребує постійного догляду.
  • Іншим важливим моментом є підтвердження родинних зв’язків з особою, над якою потрібно оформити догляд, а також — докази спільного фактичного проживання чи реєстрації.
  • У разі необхідності оформлення грошової компенсації особі, яка здійснює догляд на непрофесійній основі, важливо зібрати відомості про доходи доглядача та іншіх членів родини, які проживають разом з ним; відомості про неперебування на обліку у центрі зайнятості.
  • Складення заяви щодо видачі на піставі поданих документів Акту встановлення факту здійснення догляду (у разі необхідності супроводу особи за кордон) або призначення грошової компенсації особі, яка є доглядачем.

Підсумовуючи вищевказане, зібрання належних для оформлення постійного догляду документів є ключовим етапом даної процедури, оскільки саме від цього залежить можливість прийняття органом соціального захисту Вашої заяви до розгляду та юридичного закріплення факту здійснення догляду.

Оскільки кожна ситуація є індивідуальною, при підготовці та поданні заяви досить часто виникають запитання, тому важливо вчасно звернутись за допомогою до спеціаліста.

Юристи та адвокати нашої компанії мають досвід у супроводі оформлення догляду та зможуть надати кваліфіковану консультацію, допомогти у формуванні заяви і необхідного переліку документів, а також — здійснити повний юридичний супровід справи.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація