Яка сума боргу для процедури банкрутства в Україні?

«Змінюю стереотипи про те, що великі кредити – це кінець!»

Шаховець Анастасія Сергіївна

Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.

Зв'язатися зараз

Яка сума боргу для процедури банкрутства в Україні?

Час прочитання: 3 хв.

З набранням чинності нового Кодексу з процедур банкрутства, в Україні з'явилася можливість оголошення банкрутом фізичних осіб. Це перший комплексний документ, мета якого - вирішити всю сукупність питань, пов'язаних з банкрутством таких осіб.

 

Головна особливість - справу про банкрутство фізичної особи може бути відкрито лише за її власною заявою, яку вона подає до господарського суду за місцем свого проживання.

Тобто тепер громадяни України зможуть офіційно оголошуватися банкрутами з подальшим списанням їх боргів - це прогресивний крок для нашого законодавства.

АВТОАДВОКАТ ПО СТ. 130 КУоАП

Підстави, для отримання позитивного рішення щодо банкрутства фізичної особи

До березня 2023 року для того, аби фізична особа могла звернутися до господарського суду з заявою про відкриття провадження у справі про власне банкрутство, існувала вимога щодо мінімальної суми її простроченої заборгованості перед кредиторами. Ця сума мала становити не менш ніж 30 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на поточний рік звернення такої особи до суду.

Простими словами, аби фізичну особу визнали банкрутом, загальна сума її несплачених у строк боргів повинна була перевищувати 30 мінімальних зарплат. Це була своєрідна межа, нижче за яку оголошення фізичної особи банкрутом було неможливим.

Навіть зі змінами, залишилися підстави для порушення справи про банкрутство. До них відносяться:

  • Боржник протягом останніх 2 місяців не здійснював більш ніж половина всіх належних платежів за усіма наявними у нього кредитами, позиками, зобов’язаннями за договорами поруки чи гарантії тощо.
  • У боржника повністю відсутнє будь-яке майно чи активи, до яких можна звернути стягнення з боку кредиторів для погашення простроченої заборгованості. Цей факт підтверджується спеціальним актом, який видає виконавча служба за місцем проживання боржника.
  • Крім того, є об’єктивні підтвердження того, що найближчим часом у зв’язку зі скрутним матеріальним станом боржник і зовсім не зможе здійснювати платежі за своїми боргами. Іншими словами – у боржника настала повна фінансова неспроможність.

Отже, за наявності сукупності всіх цих умов суд може оголосити фізичну особу банкрутом та списати її борги.

 

Об’єктивне оцінювання власної ситуації

Попри скасування мінімальної суми боргу, не варто зловживати правом та оголошувати себе банкрутом через незначні суми чи борги, які реально можна виплатити.

Потрібно адекватно оцінювати власний фінансовий стан та можливості. Якщо справді склалась скрутна ситуація і неможливо розрахуватися за наявними зобов’язаннями, то за сукупності обґрунтованих підстав можна звертатися до суду за визнанням банкрутом.

Але зловживати новими умовами та порушувати справу про банкрутство за незначними боргами, які можна повернути, вкрай неетично і неприпустимо. Тому потрібно діяти добросовісно та зважено.

Що робити коли необхідна допомога?

Щоб ви почувалися впевнено та захищено під час розв’язання питань, пов'язаних з банкрутством, звертайтесь до компанії "Приходько та партнери".

Наші юристи допоможуть на всіх етапах врегулювання цієї складної ситуації - від консультації до представництва інтересів у суді. Ми підготуємо всі необхідні документи, надавши максимальну підтримку. Наша мета - захистити ваші права та досягти бажаного результату у справі про банкрутство. Звертайтеся до професіоналів!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація