Фото: Яка група інвалідності дружини звільняє від мобілізації?

Юрист практики військового права. Спеціалізується на звільненні з військової служби, отриманню відстрочки від мобілізації, оскарженні ВЛК, написання рапортів, супровід виплат після поранення, оформлення УБД та ін.

Зв'язатися зараз

Яка група інвалідності дружини звільняє від мобілізації?

Час прочитання: 3 хв.

В Україні тривають заходи щодо загальної мобілізації громадян, оскільки військовий стан не було скасовано та Російська Федерація продовжує повномасштабні бойові дії по всій території країни з метою її повною окупації. Проте, навіть в цей час військовозобовʼязані громадяни мають право на відстрочку від мобілізації. У цій інформаційній статті юристи адвокатського бюро "Приходько та партнери" розʼяснюють, яка група інвалідності дружини звільняє від мобілізації під час дії військового стану в державі та набрання чинності нового закону про мобілізацію.

 

Яка група інвалідності дружини звільняє від мобілізації під час дії військового стану в державі?

В Україні з 18 травня 2024 року не підлягають мобілізації такі категорії громадян, а саме:

  1. військовозобовʼязані особи, що мають офіційну дружину (чоловіка) з наявними вадами у здоровʼї та інвалідністю першої чи другої групи;
  2. військовозобовʼязані особи, що мають офіційну дружину (чоловіка) із наявною інвалідністю третьої групи, що була встановлена через існування різних онкологічних захворювань (рак шкіри, печінки та інших органів, наявність злоякісних пухлин в організмі людини тощо), відсутності кінцівок (кінцівки), кистей рук (кисті руки), стоп ніг (стопи ноги), одного з парних органів (легені, очі, нирки тощо), хвороб, повʼязаних із психікою тощо.

Крім цього, якщо військовозобовʼязна особа зайнята постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), то вона також не підлягає мобілізації на період військового стану в країні. Таким чином, наявність різних груп інвалідності (1, 2 та 3) в дружини надає право особі отримати відстрочку по мобілізації.

Як отримати відстрочку по мобілізації, якщо дружина має інвалідність та які документи можуть бути для цього необхідні?

Зазвичай на практиці для отримання відстрочки по мобілізації на період дії військового стану військовозобовʼязаній особі потрібно самостійно звернутися до територіальних ТЦК та СП із письмовою заявою про надання відстрочки. До заяви слід долучити пакет документів, який підтверджує наявні юридичні підстави та право особи на відстрочку, а саме:

  • документи, що підтверджують поточну інвалідність дружини - довідка МСЕК, консультаційний висновок спеціаліста, виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого;
  • документи, що підтверджують сімейні стосунки - свідоцтво про шлюб.

Варто зазначити, що таку заяву можна подати як засобами поштового звʼязку, так і в особистому порядку.

Після розгляду даної заяви і буде прийматися рішення про надання відстрочки військовозобовʼязаній особі чи про відмову. Якщо у вас залишились будь-які питання стосовно груп інвалідності дружини, що звільняють від мобілізації, то в такому випадку вам потрібно обовʼязково звертатися до юристів із адвокатського бюро "Приходько та партнери".

 

Фахівці компанії постійно відслідковують останні зміни до чинного українського законодавства, що дозволяє надавати нашим клієнтам тільки кваліфіковану правову підтримку у галузі військового права України. Крім цього, ми використовуємо індивідуальний підхід до кожної справи на практиці, а тому отриманим результатом будуть задоволені всі сторони при взаємній співпраці.

Не зволікайте та заповнюйте заявку нижче, наш юрист зв'яжеться з вами найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Юрист практики військового права. Спеціалізується на звільненні з військової служби, отриманню відстрочки від мобілізації, оскарженні ВЛК, написання рапортів, супровід виплат після поранення, оформлення УБД та ін.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5.0

Кількість оцінок:

13

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація