Яка допустима норма вмісту алкоголю для водіїв в Україні?

«Захищаємо ваші інтереси знаннями і досвідом.»

Зал Дмитро Олександрович
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз

Яка допустима норма вмісту алкоголю для водіїв в Україні?

Час прочитання: 3 хв.

За 2022 рік в Україні трапилось понад 18 тисяч ДТП із потерпілими, з них - 790 аварій за участі водіїв, які керували авто у нетверезому стані, що становить близько 5% від загальної їх кількості в країні.

Українське законодавство зазначає, що дозволений вміст алкоголю в крові у водія становить 0,2 проміле, а якщо показники будуть більші, то водій може понести покарання у вигляді штрафу від 17 000 грн до 51 000 грн з позбавленням права керувати транспортними засобами від 1 до 10 років.

Але чи можна застосовувати норми міжнародного права у даному питанні, які говорять про іншу допустиму норму алкоголю в крові для водія? Відповідь на це питання ми і спробуємо дати в цій інформаційній статті.

Як встановити чи перебуває особа в стані алкогольного сп’яніння?

Для того, щоб встановити чи перебуває особа в стані алкогольного сп’яніння в Україні працівникам правоохоронних органів Нацполіції потрібно за допомогою використання спеціальних приладів (до прикладу «Drager Alcotest 6820») провести огляд особи.

Після результатів проведення огляду показник на приладі повинен дорівнювати або бути більшим за позначку у 0,2 проміле, і тоді можна вважати, що особа керувала транспортним засобом, вживавши перед цим алкоголь.

Дані повноваження працівників Нацполіції закріплені в Інструкції від 09.11.2015 року № 1452/735.

Враховуючи вищевикладене, можна вважати, що норма алкоголю в крові для водія в Україні за національним законодавством становить 0,2 проміле.

Що говорить судова практика?

З аналізу судової практики в Україні за 2023 рік вбачається, що у справах щодо притягнення особи до відповідальності за ст. 130 КУпАП суди зазначають, що в нашій країні визнається пріоритет міжнародного права над національним, що випливає із Конституції України, Закону України «Про міжнародні договори України» та інших нормативно-правових актів.

А тому при розбіжності норм міжнародного договору, який ратифікувала Україна з нормами її національного законодавства мають застосовуватися норми саме міжнародного договору.

Крім цього, у таких справах суди керуються Конвенцією про дорожній рух від 08.11.68 року, яка ратифікована Українською СРСР 25.04.1974 року, де зазначається, країни які ратифікували дану Конвенцію повинні у своєму національному законодавстві містити спеціальні положення, які закріплюють допустиму норму алкоголю в крові для керування автомобілями, перевищення якої є недопустимим і за це передбачається відповідна санкція.

Крім цього, у всіх інших ситуаціях, де відсутні вищезазначені спеціальні положення максимальний рівень алкоголю в крові не повинен перевищувати 0,50 грам чистого алкоголю на літр крові або 0,25 мг на літр повітря, що видихається.

А з перерахунку одиниць виміру алкоголю в крові і повітрі, що видихається, становить 0,5 проміле. (Постанова від 14 вересня 2023 року у справі № 750/10219/23, постанова від 19 червня 2023 року у справі № 682/1439/23, постанова від 04 жовтня 2023 року у справі №538/1877/23).

 

Підсумувавши вищевикладене, можна сказати, що в Україні має застосовуватись міжнародне право при визначенні допустимого вмісту алкоголю в крові у водія, де мінімальна норма закріплена в 0,5 проміле, оскільки воно має пріоритет над національним законодавством.

Проте, слід звернути увагу на критичне відношення суддів до справ за ст.130 КУпАП, у зв’язку з чим рекомендуємо під час вирішення таких справи залучатись правовою допомогою адвокатів.

Якщо вам потрібна професійна допомога під час розгляду адміністративного правопорушення передбаченого ст. 130 КУпАП - звертайтесь до перевірених фахівців - адвокатського бюро «Приходько та партнери».

Наші юристи детально вивчать всі обставини по вашій справі, наддадуть професійні консультації щодо можливих дій, оскільки ми маємо багаторічний досвід роботи у сфері права із подібними випадками.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація