Як звільнитися з армії за сімейними обставинами?

"Arma potentius aequum - справедливість сильніше зброї".

Тернова Діана Ігорівна
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується на питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, написання рапортів, супровід по звільненню з війської служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз

Як звільнитися з армії за сімейними обставинами?

Час прочитання: 2 хв.

Україна веде активну боротьбу за свою територіальну цілісність та незалежність. У зв'язку з чим в країні був ведений воєнний стан та була оголошена мобілізація, під час якої деякі громадяни були призвані на військову службу.

Увійшовши на військову службу, громадянин зобов'язаний виконувати свої обов'язки у повному обсязі, проте у виняткових випадках може бути надана можливість звільнення з військової служби.

Україна, як і більшість країн світу, визначає законом підстави для звільнення з військової служби за сімейними обставинами. Проте, необхідно наголосити, що для осіб які проходять строкову службу, мобілізованих і осіб, які служать за контрактом підстави на звільнення в період дії воєнного стану трохи різняться.

 

В даній статті поговоримо про спільні підстави для звільнення з армії.

Якщо військовослужбовець виховує дитину з інвалідністю або дитину, яка перебуває в стані тяжкої хвороби, то він може подати рапорт на звільнення з військової служби за сімейними обставинами.

Також до підстав для звільнення з військової служби за сімейними обставинами в Україні можна віднести наявність особи, яка потребує постійного догляду або опіки. Якщо у сім'ї є особа, яка потребує догляду, і за якою необхідно доглядати на постійній основі, то військовослужбовець має право подати рапорт на звільнення з військової служби, щоб мати можливість забезпечити необхідний догляд за цією особою.

З огляду на те, що в силу життєвих обставин трапляються ситуації коли дитина залишається з одним із батьків, її необхідно виховувати, доглядати, піклуватися про неї, тобто бути фізично поряд, наступною підставою є самостійне виховання дитини (дітей) віком до 18 років, що підтверджується відповідним рішенням суду про позбавлення матері батьківських прав або ж  рішення суду про визнання матері безвісти відсутньою чи оголошення матері померлою.

В той же час, якщо один із подружжя, обоє з яких проходять військову службу мають дитину (дітей) віком до 18 років, звільнення зі служби також є можливим.

Разом з рапортом військовослужбовець повинен надати всі документи, які підтверджують його сімейні обставини.

З огляду на обставини такими документами можуть бути:

  • свідоцтва про народження дітей,
  • посвідчення багатодітної родини,
  • документи, що підтверджують інвалідність дитини,
  • медичні довідки про стан здоров'я хворих членів сім’ї, які потребують постійного догляду,
  • рішення суду про визнання судом недієздатним та призначення опікуном військовослужбовця,
  • рішення суду про позбавлення матері (батька) батьківських прав,
  • медичні довідки, які підтверджують вагітність жінки військовослужбовця, або необхідність здійснення нею догляду за дитиною до досягнення відповідного віку згідно з законодавства.

 

Після отримання рапорту та документів проводиться перевірка поданих відомостей. У разі позитивного рішення військовослужбовець отримує відповідне розпорядження про звільнення з військової служби.

Тож, якщо у Вас є підстави для звільнення і Ви потребуєте допомоги у звільненні, не зволікайте та звертайтеся до військових юристів ЮК «Приходько та партнери», які допоможуть Вам у вирішенні даних питань. Заповніть форму на нашому сайті і наш юрист з Вами зв'яжеться найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація