ЯК ЗОБОВ’ЯЗАТИ МАТИ ДИТИНИ ВИТРАЧАТИ АЛІМЕНТИ НА ДИТИНУ ЗА ПРИЗНАЧЕННЯМ?

"Justitia omnibus - Справедливість для всіх!"

Рябчук Оксана Павлівна

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз

ЯК ЗОБОВ’ЯЗАТИ МАТИ ДИТИНИ ВИТРАЧАТИ АЛІМЕНТИ НА ДИТИНУ ЗА ПРИЗНАЧЕННЯМ?

Час прочитання: 2 хв.

 Часто, у зв'язку з необґрунтованими вимогами матері дитини збільшити суму аліментів, у добросовісного платника аліментів виникає питання про цільове використання сплачених коштів на дитину. Тобто, коли мати дитини витрачає на свої особисті потреби гроші, які батько виділяє на утримання дитини. Як перевірити і зобов'язати мати дитини витрачати аліменти за призначенням?

 Відповідно до ст. 186 Сімейного кодексу України, контроль за цільовим витрачанням аліментів здійснюється органом опіки та піклування у формі інспекційних відвідувань одержувача аліментів. Таким чином, потрібно звернутися із заявою до органу опіки та піклування щодо факту нецільового використання коштів. І служба у справах дітей буде зобов'язана здійснювати контроль за витрачанням аліментів у вигляді інспекційних відвідувань матері дитини. Однак на сьогоднішній день в Україні відсутній чіткий механізм контролю за цільовим витрачанням аліментів, що дає не зовсім ефективний результат такого способу контролю за цільовим використанням коштів батьками дітей.

Також можна звернутися до суду з позовом про зменшення розміру аліментів або про внесення частини аліментів на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку України.

 Однак, нецільове використання аліментів на практиці довести складно, тим більше, якщо матір дитини має додатковий дохід. Оскільки на законодавчому рівні не визначено перелік потреб дитини, на які витрачаються гроші. Це можуть бути як харчування, одяг, засоби гігієни так і витрати на освітні центри, спортивні гуртки, відпочинок, лікування тощо.

 Тому при зверненні до органу опіки або суд важливо правильно сформулювати позовні вимоги і як слід підготувати необхідні докази: виписки по рахунках, в яких проглядається нецільове призначення грошей, документи, що підтверджують відсутність інших доходів у матері, чеки та квитанції, показання свідків, фото з соціальних мереж.
Тому, з огляду на недосконалість сімейного законодавства в цьому питанні, тривалість судових процесів, найкращим способом все ж таки буде врегулювання цього спору мирним шляхом. Колишні чоловік та дружина завжди можуть сісти за стіл переговорів і вирішити питання максимально вигідно для обох сторін.

 Якщо у Вас виникнуть питання по аліментах, розірвання шлюбу, розділу майна, спадкових спорах - звертайтеся в юридичну компанію "Приходько та партнери"! Наші фахівці нададуть Вам компетентну юридичну допомогу!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація