«Змінюю стереотипи про те, що великі кредити – це кінець!»
Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.
Як зняти арешт з карткового рахунку під час війни
Під час воєнного стану багато українців могли зіткнутися з фінансовими проблемами, зокрема, коли їхні особисті карткові рахунки були заблоковані. Це може статися через заборгованість, рішення суду чи будь-який інший фактор. У цій статті ми розглянемо різні способи зняття арешту з карткового рахунку під час війни, які документи знадобляться для цього та як захистити свої фінансові права.
Що таке блокування карткового рахунку і чому його застосовують?
Блокування картки означає тимчасове припинення можливості робити фінансові операції та заборону використовувати гроші, які зберігаються на вашому банківському рахунку. Це блокування має на меті змусити боржника виконати свої зобов’язання перед кредиторами або державою.
Основні причини за якими, накладається арешт на картковий рахунок:
- Найпоширеніша причина арешту рахунку – це несвоєчасна або неповна виплата кредиту. Банки мають право звернутися до суду з позовом про стягнення заборгованості, і якщо суд прийме рішення на користь банку, то на ваш рахунок буде арештовано.
- Крім кредитів, арешт можуть накласти за будь-якими іншими боргами, які підтверджені судовим рішенням. Це можуть бути борги за комунальні послуги, заборгованість перед іншими фізичними або юридичними особами тощо.
- Держава має право стягувати з громадян штрафи, податки та інші обов'язкові платежі. Якщо ви не сплачуєте їх вчасно, то податкова служба або інший уповноважений орган звертається до суду з позовом про стягнення заборгованості.
- Якщо на вас покладено обов'язок сплачувати аліменти або компенсацію за заподіяну шкоду, а ви не виконуєте свої зобов'язання, то на ваш рахунок також поширюватиметься арешт.
- Банки зобов'язані проводити моніторинг своїх клієнтів та операцій, щоб запобігти відмиванню грошей та фінансуванню тероризму. Якщо банк виявить підозрілу активність на вашому рахунку, він заблокує його для проведення розслідування.
Як зняти арешт під час війни?
Цей процес може бути дещо складним, проте можливим, головне дотримуватися певних кроків:
- Спершу потрібно дізнатися причину, чому рахунок заблоковано. Для цього необхідно звернутись до банку/виконавчої служби, які наклали арешт. Знаючи причину, можна зрозуміти, які документи потрібно підготувати та які ваші подальші дії.
- Якщо арешт був накладений неправомірно або є підстави його оскаржити — зверніться до суду. Для подачі заяви, вам знадобляться копії судового рішення, документи, які підтверджують вашу позицію, а також довідки, що пояснюють неспроможність здійснювати платежі.
- При накладені арешту виконавчою службою, можна звернутися безпосередньо до державного виконавця подавши прохання переглянути рішення. Докладніше варто вивчити актуальні доповнення про розблокування рахунків під час війни (https://prikhodko.com.ua/my-i-zmi/my-i-zmi/stattya/rozblokuvannya-rahunkiv-pid-chas-vijny/).
- Накладення арешту через борги перед банком/іншим кредитором, проведіть переговори щодо реструктуризації боргу або відстрочку платежів. У воєнний час багато фінансових установ готові пропонувати своїм клієнтам полегшені умови.
Для того аби діяти більше впевненіше, радимо ознайомитись зі статтею «Як діяти при блокуванні рахунку» (https://prikhodko.com.ua/my-i-zmi/my-i-zmi/stattya/bank-zablokuvav-rahunok-shho-robyty/).
Підстави для зняття арешту під час війни
Воєнний стан має особливі правила, які можуть вплинути на те, як проходить процес. До переліку основних законодавчих актів, що впливають, включають:
- Закон України «Про виконавче провадження» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1404-19#Text), визначає процедури накладення та зняття арешту.
- Цивільний кодекс України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#Text), описує обставини, що можна вважати форс-мажором, що звільняє від відповідальності за невиконання зобов’язань.
- Закон України "Про правовий режим воєнного стану" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/389-19#Text) регулює спеціальні правила, включаючи можливість призупинення або відстрочки виконання фінансових зобов'язань. Це може впливати на процедуру зняття арешту з рахунків, надаючи додаткові можливості для тимчасового або повного його скасування. Докладніше про це можна прочитати в статті «Зняття арешту з рахунку» (https://prikhodko.com.ua/my-i-zmi/my-i-zmi/stattya/znyattya-areshtu-z-rahunku/).
Залишились додаткові питання?
Консультація кваліфікованого фахівця допоможе вам розібратися у кожній деталі вашої справи. Юрист розробить чіткий план дій, необхідний для досягнення успіху, а також детально пояснить будь-які потенційні проблеми та перешкоди. Підтримка такого типу значно підвищить ваші шанси на позитивний результат і дозволить вам рухатися вперед з впевненістю.
Після прочитання цієї інформації, якщо у вас залишилися питання, сумніви чи непорозуміння щодо досягнення бажаного результату не зволікайте та звертайтеся за правовою допомогою.
Розрахувати вартість допомоги:
1 питання
Вашою справою займалися інші юристи?
2 питання
Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?
3 питання
Юридична допомога Вам потрібна терміново?
Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.
Інші статті по цій темі:
передзвонимо
протягом дня