Як зняти арешт з банківського рахунку боржника?

«Ми захистимо Вас у Вашому кримінальному провадженні!»

Панасенко Олексій Олександрович

Експерт в галузі кримінального права. Адвокат спеціалізується на злочинах у сфері корупції та хабарах. Захистить Вас у Вашому кримінальному провадженні.

Зв'язатися зараз

Як зняти арешт з банківського рахунку боржника?

Час прочитання: 2 хв.

Проблема з боргами у воєнний час – ще більш серйозніша, ніж в мирні часи. Більшість боржників зіштовхуються з такими обмеженнями, як арешт банківських рахунків. Саме тому більшість людей, у яких наявні борги, ставлять собі питання: «Як зняти арешт із банківського рахунку?». Відповісти на нього зможуть юристи «PRIKHODKO & PARTNERS».

Підстави для зняття арешту з коштів (рахунків) боржника

Арештувати кошти, які є на рахунках боржника, мають право державні або приватні виконавці. Законність арешту коштів підтверджує постанова виконавця. Перелік виконавчих документів визначений в статті 3 Закону України  «Про виконавче провадження».

Це може бути рішення суду, виконавчий припис нотаріуса.

Серед головних підстав для зняття арешту з коштів боржника:

  1. Закінчення дії виконавчого провадження.
  2. Повернення до суду виконавчого документа.
  3. Скасування судом заходів, пов’язаних з забезпеченням позову після завершення відповідного кримінального провадження.

Деякі зміни було внесено з 24 лютого 2022 року. Відповідно до рішення Кабінету Міністрів №198-р від 02.03.2022 №198-р «Про забезпечення здійснення розрахунків населення в умовах воєнного стану» на період до скасування або припинення дії воєнного стану на території України:

  • Фізичним особам дозволено здійснювати видаткові операції з рахунків, на які органами державної виконавчої служби було накладено арешт. Головна умова – сума стягнення не має перевищувати 100 тисяч гривень.
  • Юридичним особам-боржникам дозволено здійснювати видаткові операції з рахунків, які знаходяться під арештом. Зняття обмежень застосовується тільки для здійснення виплат заробітної плати, зборів, податків, єдиного внеску на соцстрахування.

Важливо: боржник технічно може відкрити новий банківський рахунок навіть при наявності арешту. Однак варто декілька разів обдумати прийняття такого рішення. Це пов’язано з тим, що виконавець може запросити повторну інформацію у податковій службі щодо стану фінансів боржника та заарештувати новий банківський рахунок. Окрім цього, відкриття нового розрахункового рахунку може бути розцінено як ухилення від виконання судового рішення, тобто, визначено в якості кримінального злочину.

Алгоритм дій для зняття арешту з банківського рахунку

Якщо у Вас заарештували рахунок, для початку треба з’ясувати причини арешту та розпочинати діяти відповідно до ситуації. В цьому Вам можуть допомогти фахівці «PRIKHODKO & PARTNERS».

Зняти арешт з банківського рахунку боржника без скасування рішення суду можна відповідно до терміну давності. Термін придатності матеріалів виконавчого провадження становить три роки.

Також поширеним варіантом являється укладення мирової угоди з кредитором. В цьому випадку державний виконавець зобов’язаний закінчити чинне виконавче провадження і зняти арешт з рахунків.

Ми знайдемо найефективніший та найшвидший варіант зняття арештів з рахунків. Наші кваліфіковані адвокати застосують весь алгоритм дій для розблокування рахунків, за потреби – представлять Ваші інтереси у суді. Заповніть форму нижче для розрахунку ціни зняття арешту з банківського рахунку боржника.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Експерт в галузі кримінального права. Адвокат спеціалізується на злочинах у сфері корупції та хабарах. Захистить Вас у Вашому кримінальному провадженні.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація