Як змінити цільове призначення об’єкта нерухомості?

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

Як змінити цільове призначення об’єкта нерухомості?

Час прочитання: 3 хв.

Цільове призначення об’єктів нерухомості можна розділити на дві великі групи: житлова нерухомість (квартири, будинки та ін.) та нежитлова нерухомість (будівлі, пов’язані з виробництвом, комерцією та ін.). Відповідно до чинного законодавства, змінити призначення приміщення/групи приміщень можна за наявності експертного висновку. Змінити цільове призначення об’єктів нерухомості в м. Київ та області, а також в інших регіонах України Вам допоможуть юристи компанії «PRIKHODKO & PARTNERS».

 

Особливості процедури зміни цільового призначення об’єкта нерухомості

Цільове призначення об’єкта нерухомості передбачає його використання відповідно до чітко визначеного законодавством способу. Якщо ми говоримо, наприклад, про житловий фонд, в цьому випадку не мають виникати особливі труднощі. При цьому варто зазначити, що існують певні відмінності в процесі експлуатації приміщень, які належать до нежилого фонду.

Цільове призначення будівлі зазначене в документах, які підтверджують право власності на об’єкт нерухомості, або в проектній документації. Для перетворення функціонального призначення може проводитися реконструкція або переоснащення.

Зміна цільового призначення об’єкта нерухомості проводиться в наступні етапи:

 • Технічна інвентаризація будівлі.
 • Оформлення технічної документації (паспорта та ін.) та приміщення.
 • Узгодження нового цільового призначення об’єкта нерухомості. Це здійснюється місцевими органами самоврядування.
 • Легалізація права власності на приміщення чи будівлю.

Якщо потрібно перевести об’єкт нерухомості з нежитлового в житловий фонд, потрібно надати документальне підтвердження, що це приміщення дійсно придатне для життя людей. Конструктивне виконання об’єкта нерухомості серед іншого містить ряд комунікацій. Мова йде, передусім, про наявність каналізації, водопроводу, опалення, вентиляції. Подати заяву та інші документи до ЦНАПу можна тільки після перевірки працездатності вищевказаних комунікацій. Також потрібно підготувати відповідний пакет документів. Проходження всіх вказаних вище етапів зміни цільового призначення об’єкту – не гарантія отримання потрібного результату.

 
Відмовити в переоформленні документів по зміні цільового призначення можуть через:

 • Поданні не повного пакета документів.
 • Наявність помилок у вже заповнених документах.
 • Місце розташування квартири (приміщення) не на тому поверсі. Квартира повинна бути в цокольному, першому або другому поверхах (виняток - студії та творчі майстерні).
 • Аварійний стан будівлі.
 • Квартира в заставі або в арешті.
 • Будинок визнаний пам’ятником архітектури.
 • Невідповідності наданих документів чинному українському законодавству.
 • Надання неправдивої інформації.

Зміна цільового призначення об’єкта нерухомості – тривалий процес, який супроводжується бюрократичною тяганиною. Самостійно це зробити дуже важко. Юристи «PRIKHODKO & PARTNERS» пропонують послуги в сфері законодавчого оформлення та зміни цільового призначення нерухомості "під ключ".

 
Ми здійснюємо:

 • Консультування клієнтів.
 • Оформлення документації, необхідної для реалізації процедури зміни цільового призначення.
 • Представлення інтересів клієнтів у відповідних  органах державної влади.
 • Оформлення довіреності для представництва інтересів клієнта під час судових засідань.
 • Зміну цільового призначення квартири чи іншого приміщення/будівлі "під ключ"

Запорука успіху «PRIKHODKO & PARTNERS» − індивідуальний підхід до кожного клієнта. Ви можете бути впевнені в тому, що процедура зміни цільового призначення об’єкта нерухомості буде проведена  відповідно до всіх діючих вимог сучасного українського законодавства. Записуйтесь на консультацію - залиште заявку на розрахунок ціни зміни цілього призначення в Києві та Київській області!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація