"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна

Головний Бухгалтер

E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-10

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку

Зв'язатися зараз

ЯК ЗМІНИТИ КВЕД?

 В попередніх статтях ми аналізували можливості використання електронних сервісів. Сьогодні проаналізуємо, як додати КВЕД фізичній особі-підприємцю не виходячи з дому. Тут варто скористатися сервісом онлайн будинку юстиції за посиланням https://online.minjust.gov.ua/ або ж всім відомим сервісом «ДІЯ» за посиланням https://diia.gov.ua/. Розглянемо такі дії на прикладі сайту юстиції.

 Тож, для зміни КВЕДів потрібно дотримуватися послідовності наступних кроків та дій:

1. Заходимо на сайт https://online.minjust.gov.ua/ і натискаємо на кнопку «Вхід».

2. Далі потрібно пройти авторизацію за допомогою електронного цифрового підпису.

3. З лівого боку обираємо розділ «Послуги» – далі «Подати заяву – далі «Державна реєстрація бізнесу» – далі «Фізичні особи» – далі «Державна реєстрація змін до відомостей про фізичну особу-підприємця».

4. У Вас відкриється форма заяви, в якій необхідно заповнити так звану вступну частину (загальні відомості про ФОП) і з переліку змін вибрати пункт номер 4 – «зміна видів діяльності».

5. Далі потрібно ввести всі коди КВЕД, які потрібно додати. Додавання або виключення кодів здійснюється за допомогою «кнопки-бігунка» (Зелена додає, а червона – вилучає).

6. Одночасно із попередньою заявою сформується заява на єдиний податок. ЇЇ змінити вже не можна, оскільки дані автоматично дублюються з основної форми, яка вже заповнена. З цього можна зробити висновок, що тепер Державна податкова служба України буде повідомлена автоматично, і окремо подавати цю заяву в податкову вже не потрібно. Однак в нормах Податкового кодексу України зазначено, що суб’єкт господарювання зобов’язаний повідомити органи, що здійснюють збір та справляння податків про зміни, зокрема КВЕД. Тому тут для уникнення ймовірних штрафних санкцій від контролерів, варто перепильнувати і відправити заяву через електронний кабінет платника.

7. Далі натискаємо кнопку «Подати заяву» і чекаємо. Протягом 48 годин в розділі «Мої заяви» Ви побачите підсумок розгляду такої поданої заяви. Якщо Ви дотримувалися інструкції і все зробили правильно – відповідні коди КВЕД будуть додані.

8. Далі для власного пересвідчення перевіряємо наявність кодів в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за посиланням https://usr.minjust.gov.ua/content/free-search шляхом введення коду РНОКПП і реєстрі платників єдиного податку за посиланням https://cabinet.sfs.gov.ua/registers/edpod.

 Про важливість кодів КВЕД ми вже розповідали у попередніх статтях, а тому не потрібно легковажно відноситися до даного процесу.

 Юридична компанія «Приходько та партнери» надає послуги юридичного консалтингу та бухгалтерського супроводу, маючи при цьому багаторічний досвід успішної роботи щодо представництва клієнтів в контролюючих органах. Якщо у Вас зацікавила дана стаття або Ви потребуєте якісних консалтингових послуг – звертайтеся, ми з радістю Вам допоможемо.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація