ЯК ЗБІЛЬШИТИ РОЗМІР АЛІМЕНТІВ НА ДИТИНУ?

"Justitia omnibus - Справедливість для всіх!"

Рябчук Оксана Павлівна

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз

ЯК ЗБІЛЬШИТИ РОЗМІР АЛІМЕНТІВ НА ДИТИНУ?

Час прочитання: 2 хв.

Ментальні звичаї та сімейне законодавство вказує на те, що батьки мають однакові права щодо виховання дітей. Виховання включає в себе не лише духовний розвиток дитини, але й її матеріальне забезпечення на належному рівні. Але не всі батьки виконують свої права належним чином. Часто одному з батьків з ким залишається проживати дитина доводиться боротися за кожну гривню, щоб забезпечити дитині  гідне життя. Коли не має взаєморозуміння щодо матеріальної участі у житті дитини на допомогу приходить суд. В судовому порядку можна збільшити розмір аліментів на утримання дитини.

Але час йде і інколи ті кошти які були присуджені судом не відповідають потребам дитини, або змінюються обставини в житті платника аліментів. 

 

Коли можна збільшити розмір аліментів?

  • По-перше, в разі зміни матеріального становища однієї із сторін. Наприклад, якщо в особи з ким проживає дитини зменшився заробіток, або інші обставини можна звертатися з позовом про збільшення аліментів. Або коли у платника аліментів істотно збільшився заробіток і він може сплачувати аліменти в більшому розмірі. В будь-якому випадку всі зміни матеріального становища мають бути належним чином підтверджені доказами. Це можуть бути довідки з місця роботи про зміну заробітку, стану здоров'я тощо.
  • По-друге, стан здоров'я дитини. Якщо дитина часто хворіє це є підставою для збільшення аліментів на її утримання. Підтвердженням цього будуть виписки з медичної картки дитини.
  • По-третє, інші причини, які заявник вважає поважними, що можуть вплинути на збільшення аліментів. Сюди можна віднести заняття дитини в секціях, гуртках, гра на музичних інструментах, тобто заняття у зв'язку з якими зросли витрати на виховання та утримання дитини.

 

Спосіб 

Збільшення розміру аліментів відбувається в судовому порядку шляхом подачі позовної заяви про збільшення розміру аліментів на утримання дитини.

Вартість

Безоплатно. Відповідно до Закону України “Про судовий збір” позови про аліменти не підлягають під сплату судового збору. 

Докази

Як вказувалося вище, доказом потреби в збільшенні аліментів можуть виступати будь-які дані, які можуть вказувати на зміну матеріального становища одного з батьків дитини. Але варто зазначити, що часто непросто отримати документи, що підтверджують матеріальний стан платника аліментів. часто роботодавці не надають інформацію про заробітну плату їх працівника з посиланням на конфіденційність. Таку інформацію можна отримати на адвокатський запит.

Особливості та судова практика

Успіх у збільшенні розміру аліментів на дитину в якійсь мірі залежить від правильного обгрунтування позовних вимог. Адже якщо в позові детально буде обгрунтовано на що потрібні аліменти в більшому розмірі, то це збільшить шанси на їх присудження.

Щодо судової практики, то суди враховують не лише зміну матеріального стану осіб, але й перебуванні на їх утриманні інших членів сім'ї (дітей від інших шлюбів, батьків). Тому для того, щоб збільшити розмір аліментів на дитину варту спершу проконсультуватися з адвокатом для побудови правильної позиції та досягнення бажаного результату.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація