«Команда експертів на вашому боці!»
Старший юрист
Експерт в галузі кримінального права. Спеціалізується на злочинах у сфері корупції, хабарах, військової діяльності, злочинах у фінансовому секторі та злочинах проти основ національної безпеки. Супроводження в Європейському суді з прав людини та питаннях міжнародного розшуку.
Як закрити кримінальне провадження – способи закриття кримінальної справи
Закриття кримінального провадження – один із важливих актів судочинства. Це пов’язано з тим, що судова система не захищена від помилок. Для того, щоб відстояти власні права і справедливість варто скористатися послугами професійних юристів. Фахівці «PRIKHODKO & PARTNERS» зможуть надати детальну інформацію стосовно того, як закрити кримінальне провадження та запропонують основні способи закриття кримінальної справи.
Кримінальне провадження: особливості термінології
Термін «кримінальне провадження» стосується процесуальної діяльності органів досудового розслідування, прокурора, слідчого, суду і судді у зв’язку з вчиненням тих чи інших кримінальних правопорушень. Дуже часто цей термін виступає в якості синоніму до терміна «кримінальний процес».
Кримінальний процесуальний кодекс України розцінює кримінальне провадження в якості «судового провадження і досудового розслідування, процесуальні дії, пов’язані з вчиненням діяння, який передбачений законом України про кримінальну відповідальність».
Будь-яке кримінальне провадження передбачає наступні стадії:
- Внесення інформації про дійсне кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
- Проведення досудового розслідування.
- Попереднє судове засідання.
- Розгляд в суді, ухвалення судового рішення відповідно до його результатів.
- Апеляційне та касаційне провадження.
- Перегляд винесених судових рішень Верховним Судом України/ перегляд через наявність нових обставин.
- Виконання судових рішень.
Способи закриття кримінальної справи
Закриття кримінальної справи може бути викликане різноманітними причинами, основні з яких:
- Відсутність складу кримінального правопорушення у вчиненому діянні.
- Смерть обвинуваченого.
- Відсутність належних, допустимих та достатніх доказів для встановлення провини обвинуваченого.
- Звільнення особи від кримінального провадження.
- Досягнення компромісу.
Таким чином, кримінальна справа стосовно особи закривається у разі відсутності підстав застосування до неї заходів кримінально-правового характеру.
Остаточне рішення про закриття кримінальної справи приймають слідчий або прокурор. Слідчий може закрити кримінальне провадження у випадках, коли особі не вручили підозру. Що стосується прокуратури, цей орган має набагато більше повноважень для закриття кримінальної справи (всі пункти частини 1 статті 2284 КПК України).
Рішення про закриття кримінального провадження може бути оскаржено у порядку, який встановлений КПК (частина четверта статті 284).
Для закриття кримінальної справи в обов’язковому порядку або для оскарження його рішення треба звернутися до професіоналів своєї справи – адвокатів юридичної компанії «PRIKHODKO & PARTNERS». У нас є необхідний практичний досвід для закриття Вашого кримінального провадження. Ми докладемо максимальних зусиль у Вашій справі для винесення судового рішення на Вашу користь. Записуйтесь на консультацію!
Розрахувати вартість допомоги:
1 питання
Вашою справою займалися інші юристи?
2 питання
Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?
3 питання
Юридична допомога Вам потрібна терміново?
Старший юрист
Експерт в галузі кримінального права. Спеціалізується на злочинах у сфері корупції, хабарах, військової діяльності, злочинах у фінансовому секторі та злочинах проти основ національної безпеки. Супроводження в Європейському суді з прав людини та питаннях міжнародного розшуку.
Кейси по темі статті:
Інші статті по цій темі:
передзвонимо
протягом дня