Як законно позбавитись кредитів в Україні – як можна законно списати борги?

«Кожен хто співпрацює з нами - звільняє себе від обтяжливих кредитів. Ми оформлюємо банкрутство "під ключ" по всій Україні!»

Колесник Ілля Олександрович

Експерт з банкрутства, списання боргів по кредитам. Спеціалізується на процедурі банкрутства і реструктуризації боргів фізичних осіб та ФОП, скарженні виконавчих проваджень, знятті арешту з рахунків, оскарженні штрафних санкцій.

Зв'язатися зараз

Як законно позбавитись кредитів в Україні – як можна законно списати борги?

Час прочитання: 3 хв.

Кредитні зобов’язання є популярними в будь-якій країні, включаючи і нашу державу, оскільки це є хорошим інструментом отримати необхідні грошові кошти на реалізацію задуманих планів та задоволення власних потреб. До цього всього в реаліях сьогодення із повномасштабним вторгненням РФ на територію України багато наших громадян втратили основне джерело доходу, як наслідок кредитування набуло ще більшої актуальності. В цій статті ми розглянемо як законно позбутися кредитних зобов’язань відповідно до законодавства та чи можна списати борги в Україні.

Які на сьогодні існують способи списання боргових зобов’язань в Україні?

  1. страхування;
  2. банкрутство;
  3. недієздатність чи інвалідність особи;
  4. сплив терміну давності боргу;
  5. смерть позичальника.

Детальніше опишемо кожен із способів списання боргів:

  • Страхування. Багато фінансових установ вимагають укладення страхового договору як умови для отримання великої суми по кредиту, незалежно від цілей отримання таких коштів (як придбання житла чи автомобіля, застави майна, страхування життя тощо). В такому випадку страхування надає додатковий рівень захисту в разі втрати роботи, нещасного випадку, фінансових труднощів або смерті. Проте це право можна реалізувати із настанням страхового випадку, згідно з яким страхова компанія може відшкодувати певну частку або весь залишок боргу, що допоможе клієнту врегулювати свої зобов'язання перед кредиторами.
  • Банкрутство. Довготривала процедура, яка передбачає обов’язкове звернення до суду з метою визнання фізичної чи юридичної особи банкрутом та дозволяє анулювати свої зобов’язання по кредитам. Однак успішне визнання особи банкрутом не є 100% гарантією для повного списання боргів, оскільки залежно від ситуації, суд може просто дати відстрочку для виплати платежів чи списати проценти за користування кредитними коштами, але залишити саме тіло кредиту.
  • Недієздатність чи інвалідність особи. Отримання травми або інвалідності, яка позбавляє людину можливості працювати є ще одним способом для списання боргів. Для цього необхідно мати документальне підтвердження інвалідності 1 або 2 групи чи недієздатності особи. Для отримання таких документів необхідно звернутися до сімейного лікаря. Потім можна подати до суду позовну заяву в якій прохати про списання ваших боргів по кредитам.
  • Сплив терміну давності боргу. Згідно з ЦКУ, загальний строк позовної давності становить 3 роки. Протягом цього періоду особа має право звернутися до суду для захисту своїх прав. Проте якщо позичальник не сплачував кредит протягом трьох чи більше років, його борг може бути легітимно анульований після завершення строку давності.
  • Смерть позичальника. Якщо помер позичальник, то спадкоємці успадковують не тільки майно померлої особи, а й її боргові зобов'язання. Щоб уникнути погашення цих зобов'язань, спадкоємець має можливість відмовитися від спадщини. Проте навіть, якщо ви і вирішили прийняти спадщину, то в такому випадку борги погашаються лише за рахунок успадкованого майна. Це означає, що спадкоємець не зобов'язаний використовувати свої власні кошти для покриття боргів. До того ж банк має обмежений термін для вимоги погашення боргу, а саме 6 місяців, починаючи з дня, коли він дізнався про смерть позичальника.

Якщо ви хочете списати борги по кредитним зобов’язанням і не знаєте всіх юридичних нюансів цієї процедури, то звертайтесь до адвокатського бюро “Приходько та партнери”. Ми маємо значний досвід у сфері регулювання кредитних зобов'язань відповідно до чинного українського законодавства. А тому наша команда фахівців надасть вам кваліфіковану консультацію та відповість на всі запитання, що будуть виникати в процесі співпраці по списанню кредитів в Україні. Звертайтесь!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Експерт з банкрутства, списання боргів по кредитам. Спеціалізується на процедурі банкрутства і реструктуризації боргів фізичних осіб та ФОП, скарженні виконавчих проваджень, знятті арешту з рахунків, оскарженні штрафних санкцій.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація