Фото: Як задекларувати гроші на кордоні?

"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві".

Ясинський Євген Олександрович

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз

Як задекларувати гроші на кордоні?

Час прочитання: 2 хв.

Перетин кордону з великою сумою готівки потребує відповідального підходу та знання законодавства. В Україні, як і в багатьох інших країнах, існують певні правила щодо декларування готівкових коштів при в'їзді чи виїзді з країни.

Українське законодавство передбачає, що фізичні особи, які перетинають кордон України, повинні декларувати готівкові кошти, якщо їх сума перевищує 10 000 євро (або еквівалент в іншій валюті). Це правило застосовується як при в'їзді в Україну, так і при виїзді з неї.

 

Процедура декларування грошей на кордоні:

  • Заповнення митної декларації. Якщо сума готівки перевищує 10 000 євро, необхідно заповнити транскордонну декларацію переміщення валютних ціностей. Це можна зробити заздалегідь або безпосередньо на митниці. Декларація повинна містити інформацію про особу, яка декларує кошти, а також про самі кошти: їх суму, валюту і походження.
  • Пред’явлення декларації на митниці. Заповнену декларацію необхідно пред'явити митному інспектору при перетині кордону. Інспектор має право перевірити достовірність наданої інформації та провести огляд особистих речей і багажу.
  • Документальне підтвердження походження коштів. Якщо сума перевищує 10 000 євро, необхідно мати документи, що підтверджують законне походження коштів (довідка про походження коштів). Це можуть бути банківські виписки, документи про продаж нерухомого майна, податкові декларації тощо.

Зауважимо, що недекларування або неправильне декларування готівкових коштів може призвести до серйозних наслідків, включаючи конфіскацію коштів та адміністративну або навіть кримінальну відповідальність.

Доречі, законодавство може змінюватися, тому перед поїздкою важливо перевірити актуальні вимоги щодо декларування готівки на офіційному сайті Державної митної служби України або проконсультуватися з юристом. Переконайтеся, що у вас є всі необхідні документи для підтвердження походження коштів. Це допоможе уникнути затримок та непорозумінь на митниці.

 

Декларування готівкових коштів при перетині кордону є важливою процедурою, яка допомагає забезпечити дотримання законодавства та уникнути проблем на митниці. Дотримання правил декларування сприяє прозорості фінансових операцій і допомагає уникнути неприємних ситуацій. Важливо пам’ятати, що вчасне і правильне декларування грошей – це ваша відповідальність.

Якщо у вас виникають питання щодо декларування готівки або ви потребуєте професійної консультації з інших юридичних питань, звертайтеся до нашої юридичної компанії. Наші фахівці допоможуть вам розібратися у всіх нюансах і забезпечити дотримання всіх вимог законодавства. Ми завжди готові надати вам кваліфіковану допомогу та підтримку.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація