Як забрати права після 130 статті КУпАП під час війни?

«Захищаємо ваші інтереси знаннями і досвідом.»

Зал Дмитро Олександрович
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз

Як забрати права після 130 статті КУпАП під час війни?

Час прочитання: 3 хв.

Під час вчинення адміністративного правопорушення, що передбачене відповідними статтями КУпАП, водія транспортного засобу можуть позбавити права на керування автомобілями (наприклад, ст. 130 КУпАП).

У такому випадку особа не зможе пересуватися та керувати автомобілем до того моменту поки не поверне свої права.

Однак, як це реалізувати на практиці знає не кожен громадянин України. В чому і наявна актуальність обраної тематики на сьогодні.

А тому у цій статті ми поговоримо про особливості повернення прав після притягнення особи до відповідальності за ст. 130 КУпАП у період воєнного стану в Україні.

 

Яким чином можна отримати посвідчення водія у разі притягнення особи до відповідальності за ст. 130 КУпАП?

Громадянам, що були позбавлені права на керування автомобілями за ст. 130 КУпАП, посвідчення водія повертається лише тоді, коли вони пройдуть в обовʼязковому порядку позачерговий медичний огляд та повторно складуть у регіональних сервісних центрах МВС теоретичний та практичний іспити.

Якщо особа має декілька відкритих категорій у посвідченні водія, то іспити повинні складатися за вищою категорією.

Які документи потрібно подавати для повернення прав за ст. 130 КУпАП?

Типовим переліком документів, що дозволяє особі повторно складати практичний та теоретичний іспити на отримання водійського посвідчення є:

  • копію документа, що посвідчує громадянина (наприклад, паспорт, ID-картка, закордонний паспорт, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне або тимчасове проживання, посвідчення, що підтверджує статус біженця тощо);
  • копію РНОКПП (якщо в базі даних регіональних сервісних центрів МВС він відсутній);
  • квитанцію про оплату послуг на складання іспитів;
  • медичну довідку, яка підтверджує фізичну та психологічну можливість громадянина керувати транспортними засобами (обовʼязкова у разі притягнення особи за ст. 130 КУпАП).

Після отримання відповідного пакету документів працівники регіональних сервісних центрів МВС зможуть допустити особу до складання практичного та теоретичного іспитів.

 

Який алгоритм повернення посвідчення водія для тих осіб, що отримали його на 2 роки?

За загальним правилом у разі позбавлення громадянина права на керування автомобілями за ст. 130 КУпАП, який отримав його вперше на 2 роки, повернення посвідчення водія не відбувається в стандартному форматі.

Для того, щоб поновити можливість керувати транспортними засобами громадянину потрібно спочатку пройти повторну перепідготовку в навчальному закладі (автошколі) для отримання відповідних знань, а потім вже звертатися до регіональних сервісних центрів МВС з метою складання практичного та теоретичного іспитів.

Після того як громадянин успішно складе всі іспити в центрі МВС він зможе повторно отримати посвідчення водія на 2 роки. А вже потім, коли спливе цей термін і особа не вчинить більше ніяких адміністративних чи кримінальних правопорушень, то вона зможе отримати права на 30 років.

Важливо! Під час дії воєнного стану в країні та після 3 місяців з моменту припинення його дії чи скасування, повернення прав відбувається уповноваженими працівниками будь-яких сервісних центрів МВС незалежно від місця фактичного зберігання вилученого посвідчення водія громадянина.

Якщо вас притягли до відповідальності за ст. 130 КУпАП та позбавили права на керування автомобілями, то в такому випадку негайно потрібно звертатися за отриманням кваліфікованої юридичної допомоги до адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Фахівці компанії не тільки зможуть повернути вам у найкоротші терміни водійське посвідчення, а і розʼяснять як ефективно захищати власні права у разі притягнення особи до адміністративної відповідальності. А тому не зволікайте та приходьте на консультацію саме до нас!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація