Фото: ЯК ВИКОНАТИ СУДОВЕ РІШЕННЯ ТА ЗАРЕЄСТРУВАТИ ПОДАТКОВУ НАКЛАДНУ?

"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві".

Ясинський Євген Олександрович

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз

ЯК ВИКОНАТИ СУДОВЕ РІШЕННЯ ТА ЗАРЕЄСТРУВАТИ ПОДАТКОВУ НАКЛАДНУ?

Час прочитання: 3 хв.

Блокування податкових накладних – проблема, з якою стикається на сьогодні чимало компаній, котрі з тих чи інших причин, автоматизована система реєстрації накладних віднесла до категорії ризикових. Також причиною може бути те, що ризиковою вважається сама господарська операція. Команда адвокатського бюро «Приходько та партнери» регулярно стикається з такими запитами у своїй роботі.

Як ми працюємо?

Ми працюємо як в адміністративному форматі вирішення питання (пояснення до ДПС), так і в судовому. Однак часто навіть у тих ситуаціях, де є судове рішення, відповідні органи не поспішають його виконувати. Тож компанія, яка змогла довести свою правоту в суді, вимушена знову відстоювати власне право – уже на виконання рішення. Добре розуміючи цю проблематику, наші фахівці розробили одразу декілька алгоритмів допомоги клієнтам у таких ситуаціях.

Як відбувається подальше відстоювання прав клієнта?

Отож, ми представляємо інтереси клієнтської компанії як у першій, так і в апеляційній інстанції. Такі справи зазвичай є виграшними на згаданому етапі. Після цього вступає в дію ст.255 КАСУ, яка визначає порядок набрання рішенням законної сили. За логікою, представники ДПС мали б одразу виконати це рішення, однак на практиці здебільшого все відбувається інакше.

Податкові накладні продовжують бути заблокованими, контрагенти підприємства не отримують податковий кредит, робота ускладнюється, а ділові взаємини з партнерами погіршуються. Проте, так відбувається лише тоді, коли компанія не має належної юридичної допомоги. Якщо із запитом розблокування накладних ви звертаєтеся до адвокатського бюро «Приходько та партнери», ми не залишаємо вас на півдорозі та пропонуємо подальший супровід справи. Він можливий у наступних варіантах:

  • Адвокатський запит. Протягом 5 днів представники ДПС мають прозвітувати щодо того, як вони на нього відреагували. Часто цей варіант є достатньо ефективним, оскільки судове рішення на користь клієнтської компанії та відповідна активність адвоката змушують представників податкової служби діяти. Проте, це не єдиний варіант. Доступні й інші інструменти впливу, які ми активно використовуємо.
  • Відкриття виконавчого провадження. На цьому рівні до вирішення проблеми долучається ще одна структура, а тому законний тиск на ДПС посилюється. Представники податкової служби у такому випадку стикаються з зовсім іншим рівнем впливу в правовому полі, тож вони усвідомлюють, що виконати судове рішення доведеться.
  • Встановлення судового контролю за виконанням рішення. У цьому випадку ДПС таки буде зобов’язана розблокувати податкові накладні. Судовий контроль – це механізм, який дає безальтернативний результат на користь клієнтської компанії навіть у тих рідкісних випадках, коли податківці на якомусь із етапів обирають для себе стратегію принципового свавілля.

 

Підбиваючи підсумок, варто відзначити, що з проблемою блокування податкових накладних стикається чимало компаній. Це перешкоджає у роботі та створює репутаційні втрати. Тож не варто зволікати. Як свідчить наш досвід, самостійні спроби компаній вирішити це питання у переважній більшості випадків завершуються невдачею. Це веде до зайвої втрати часу. Тому слід одразу звернутися до фахових юристів, які ефективно допоможуть.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація