Як виграти справу по 130 ст. КУпАП?

«Захищаємо ваші інтереси знаннями і досвідом.»

Зал Дмитро Олександрович
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз

Як виграти справу по 130 ст. КУпАП?

Час прочитання: 3 хв.

Досить часто на практиці трапляються випадки, коли працівники правоохоронних органів в особі Нацполіції складають відносно водіїв протоколи про адміністративні правопорушення за ст. 130 КУпАП, в яких зазначають, що у громадянина виявлено алкогольне чи наркотичне спʼяніння під час керування транспортним засобом.

Як доказ до протоколу вони додають висновок лікаря відповідного закладу охорони здоровʼя, де особа проходила медичний огляд або відмову водія від проходження даного огляду.

Кінцевим результатом даних дій є притягнення особи до адміністративної відповідальності. Однак, чи є цілком законні дії з боку працівників Нацполіції, якщо громадянин чітко знає, що він не вживав ніяких алкогольних напоїв та наркотичних речовин? Звісно, що ні.

А тому у цій статті ми поговоримо про те як виграти справу по ст. 130 КУпАП, враховуючи положення чинного законодавства.

Коли настає відповідальність за ст. 130 КУпАП?

Диспозиція ст. 130 КУпАП передбачає, що адміністративна відповідальність настає у випадках коли:

  • особа керувала автомобілем в стані алкогольного чи наркотичного спʼяніння, або була під дією лікарських засобів, використання яких забороняє громадянам керувати транспортним засобом;
  • особа передала керування своїм автомобілем іншому громадянину, який знаходиться в стані алкогольного чи наркотичного спʼяніння, або перебуває під дією лікарських засобів;
  • особа керувала автомобілем, проте відмовилась від проходження медичного огляду на встановлення факту чи вживала вона алкогольні та наркотичні засоби.

В інших випадках протокол про притягнення до відповідальності особи за ст. 130 КУпАП не може бути складений.

Як виграти справу по ст. 130 КУпАП?

Чинне українське законодавство не наділяє працівників органів Нацполіції повноваженнями щодо притягнення водіїв транспортних засобів до адміністративної відповідальності за ст. 130 КУпАП, а лише дозволяє їм складати протоколи про вчинення особою адміністративного правопорушення із зазначенням відповідних доказів та свідків, які підтверджують винність особи.

А тому справи по ст. 130 КУпАП передають до судових органів влади, де останній і приймає кінцеве рішення про притягнення особи до відповідальності або закриває судове провадження.

Для того, щоб закрити судове провадження по ст. 130 КУпАП потрібно встановити, що:

  • В діях особи, яка притягається до відповідальності відсутній склад адміністративного правопорушення (зазвичай дану обставину можна встановити, коли відсутні в достатній кількості докази по справі, або протокол був складений із процесуальними порушеннями тощо);
  • Закінчились строки притягнення особи до відповідальності за ст. 130 КУпАП (на сьогодні строки притягнення до відповідальності складають 1 рік з моменту складання протоколу працівниками Нацполіції).

Таким чином, при закритті провадження по справі водій транспортного засобу не буде притягуватись до адміністративної відповідальності.

Якщо вам необхідно виграти справу по ст. 130 КУпАП, то в такому випадку слід звертатися до кваліфікованих фахівців - адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наша команда юристів досконало розуміється на вирішенні проблемних питань у таких справах, що дозволяє надавати клієнтам компанії тільки кваліфіковану правову підтримку.

Тому звертаючись до адвокатського бюро “Приходько та партнери” ви маєте можливість досягти бажаного результату на практиці.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація