Як ввести в експлуатацію приватний будинок?

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

Як ввести в експлуатацію приватний будинок?

Час прочитання: 2 хв.

Проживання в будь-якому приватному будинку, який не являється об’єктом цивільних прав (тобто, його не введено в експлуатацію) – порушення чинного українського законодавства. Для легалізації нерухомості необхідно в обов’язковому порядку пройти через процедуру введення об’єкта в експлуатацію. Якщо Ви задаєтесь питанням: як ввести в експлуатацію приватний будинок, звертайтесь до наших юристів Приходько та Партнери.

Покарання за відсутність узаконення приватного будинку

Фактичне проживання та повне ігнорування законодавчої процедури введення приватного будинку в експлуатацію створює наступні юридично-значущі ризики та наслідки:

  • Відсутня можливість встановлення повноцінних правових відносин.

До введення приватного будинку в експлуатацію власник не зможе, наприклад, укласти договори з місцевими комунальними організаціями щодо надання відповідних послуг. Навіть якщо до Вашого будинку будуть підведені всі комунікації, запустити їх не вдасться.

Окрім цього, Ви не зможете оформити право власності на приватний будинок. Це можна зробити тільки після введення його в експлуатацію. Також не вдасться продати нерухомість, оформити її у спадок, використати в якості застави та провести будь-які інші операції.

  • В процесі зміни генеральних планів можуть виникнути реальні проблеми.

За експлуатацію неузаконеного будинку передбачені штрафні санкції. З кожним повторним порушенням вони зростають.

Саме тому краще одразу та правильно оформити всі необхідні документи. в цьому Вам допоможуть наші юристи.

АВТОАДВОКАТ ПО СТ. 130 КУоАП

З яких етапів складається процедура введення приватного будинку в експлуатацію?

Введення приватного будинку в експлуатацію розпочинається з подання документів Державному органу. Цей порядок поширюється на всі приватні будинки, які мають наступні характеристики:

  • Площа до 500 м.
  • Наявність одного або двох поверхів (+мансарда).

Зведення будинку відбувається на основі будівельного паспорта. Серед обов’язкових вимог – реєстрація початку робіт на основі подання відповідного повідомлення.

Таким чином, введення приватного будинку в експлуатацію складається з наступних етапів:

  1. Оформлення техпаспорта на об’єкт

В технічному паспорті буде вказана інформація про розташування будинку, його розміри, конфігурацію та інші технічні характеристики.

  1. Оформлення декларації про закінчення будівництва
  2. Отримання поштової адреси.
  3. Реєстрація права власності.

Допомога професійних юристів в процесі введення в експлуатацію приватного будинку

Вам необхідно максимально оперативно ввести приватний будинок в експлуатацію і при цьому, Ви не хочете витрачати свій час та нерви на бюрократичну тяганину? Юристи Приходько та Партнери допоможуть Вам в цьому!

Ми надаємо висококваліфіковані  послуги в отриманні дозволу на введення в експлуатацію приватного будинку. Все, що Вам потрібно зробити, записатися на консультацію (онлайн або офлайн). Для розрахунку ціни послуг юриста з введення в експлуатацію приватного будинку заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація