Як ввести дім в експлуатацію. Ціна введення приватного будинку

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

Як ввести дім в експлуатацію. Ціна введення приватного будинку

Час прочитання: 2 хв.

Перед початком експлуатації будь-якої споруди або будівлі варто в обов’язковому порядку пройти всі етапи процедури введення об’єкта в експлуатацію. Саме при наявності цієї документації власник може під єднати всі необхідні комунікації: воду, опалення, світло, каналізацію. Якщо нерухомість не введена в експлуатацію, право власності оформити неможливо. Тобто, таке житло не можна подарувати, продати, передати у спадок та ін. Якщо Вам потрібно ввести дім  експлуатацію, фахівці «PRIKHODKO & PARTNERS» допоможуть Вам в цьому.

Особливості введення приватних будинків в експлуатацію в Україні

Введення будинку в експлуатацію – обов’язкова умова для будь-якої споруди або будинку. Сама процедура безпосередньо залежить від категорії складності того чи іншого об’єкта будівництва. У статті 32 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» всі об’єкти будівництва розподілені на наступні категорії складності:

  • Об’єкти І-ІІІ категорій складності

До цієї категорії входять: приватні та дачні будинки, невеликі житлові багатоквартирні будинки та ін. Для введення цих об’єктів в експлуатацію треба отримати декларацію про їх готовність до експлуатації.

  • Об’єкти IV-V категорій складності

Серед об’єктів цієї категорії: торгові центри, лікарні, багатоквартирні будинки. Для введення їх в експлуатацію в обов’язковому порядку знадобиться сертифікат відповідності.

Таким чином, завершальним етапом будівництва для будь-якого приватного будинку являється введення його в експлуатацію.

Тільки після отримання відповідних документів нерухомість можна використовувати за призначенням.

Введення будинку в експлуатацію дозволяє зареєструвати об’єкт нерухомості в Державному реєстрі майнових прав. До того моменту, як будівля буде введена в експлуатацію, вона буде належати до категорії «недобуд».

З яких етапів складається процедура введення будинку в експлуатацію?

Введення будинку в експлуатацію – складна і тривала процедура. Далеко не один тиждень знадобиться для того, щоб зібрати всі потрібні документи.

Суттєво зекономити Ваш час зможуть фахівці «PRIKHODKO & PARTNERS». Які вже багато років професійно займаються введенням в експлуатацію нерухомості, узаконенням самобудів в Києві, Київській області та інших регіонах України!

Етапи введення будинку в експлуатацію:

  • Отримання будівельного паспорта

Будівельний паспорт знадобиться у випадках, коли площа Вашого об’єкта не перевищує 300м² і має два поверхи з урахуванням мансарди. При перевищенні вказаної площі або поверховості знадобиться проєкт будівлі та відповідні містобудівні дозволи, які надає місцевий відділ архітектури.

  • Початок виконання робіт

Архітектурно-будівельна інспекція має отримати повідомлення щодо початку будівельних робіт і привласнити об’єкту відповідний індивідуальний код.

  • Отримання технічного паспорта
  • Технічна інвентаризація
  • Декларація про готовність введення об’єкта до експлуатації

Самостійно ввести дім в експлуатацію достатньо складно. Саме тому краще довірити цю справу справжнім професіоналам – юристам «PRIKHODKO & PARTNERS». Ціна введення приватного будинку в експлуатацію залежить від різноманітних факторів. Орієнтовна вартість розраховується на попередній консультації. Заповніть форму нижче для розрахунку ціни введення приватного будинку в Україні.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація