ЯК ВПЛИНУВ КАРАНТИН НА МІГРАЦІЙНУ СФЕРУ В УКРАЇНІ?

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

ЯК ВПЛИНУВ КАРАНТИН НА МІГРАЦІЙНУ СФЕРУ В УКРАЇНІ?

Час прочитання: 5 хв.
 Починаючи з 8 січня 2021 року на території України почав діяти локдаун, іншими словами (з англ.) - блокування, політика, спрямована на впровадження ряду обмежувальних дій, які вводяться для запобігання поширенню короновірусні хвороби. За попередньою інформацією локдаун триватиме до 24 січня 2021 року включно.

 За цей період очікується суттєве зниження кількості захворілих на території України, а також, позитивна динаміка в кількості виліковних від короновірусні інфекції. У глобальному розумінні нічого поганого (негативного) за цей період не повинно статися, ні в економіці, ні в інших сферах. З огляду на обмеження через інфекцію в усіх сферах людського життя, перед походом в державні органи, слід уважно ознайомитися з усією інформацією, розміщеною на офіційних сайтах державних органів або навіть подзвонити туди, щоб уникнути неприємної ситуації з «закритими дверима». За наполегливими рекомендаціями влади в Україні, державні органи перевели свою роботу в дистанційний режим, або ж обмежили свою роботу в кількості приймаючих осіб. Слід звернути увагу також на роботу міграційної служби в період карантину, а особливо локдауна. У перші дні локдауна ніяких чітких вказівок територіальним підрозділам ДМС з боку ДМС України в питанні здійснення прийому осіб та надання їм адміністративних послуг не надходило. Надалі, рекомендацій та інструкцій з боку ДМС України все ж коштувати чекати.

 За період карантину (починаючи з березня і аж до сьогоднішнього дня) у сфері міграції відбулися істотні зміни, які в подальшому знаменуються позитивними прогресивними змінами в роботі з іноземними громадянами в Україні.

Що слід знати і на що потрібно звернути увагу? Давайте розглянемо декілька пунктів:
  Особливості перетинання державного кордону на період карантину та локдауна в цілому. Згідно з Постановою КМУ від 9 грудня 2020 року карантин на території України продовжено в період з 19 грудня 2020 року до 28 лютого 2021 року, відповідно до були впроваджені обмеження і щодо іноземних громадян, а саме, всі іноземні громадянина, які перетинають кордон України, чи не маючи при цьому тимчасового або постійного виду на проживання (або ж, якщо вони не належать до певних категорій осіб, визначених державою) обов'язково повинні мати при собі медичний поліс, який покриває всі вимушені витрати, у зв'язку з лікуванням від коронавірусної інфекції на весь термін перебування на території України.
  Всі терміни надання адміністративних послуг зупинилися. Всі терміни звернення за отриманням адміністративної послуги з дня оголошення початку карантину, інших послуг, а також, терміни їх надання - зупиняються. На наступний день після закінчення карантину терміни активуються, а також, на цей день у іноземного громадянина з'явиться 30 днів для того, щоб подати документи на оформлення документів або надання іншої адміністративної послуги.
  Скасовується адміністративна відповідальність у вигляді штрафу за порушення легального терміну перебування на території України в період карантину та локдауна в тому числі для іноземних громадян. Відносно іноземців, які в установлені законодавством терміни не змогли / не встигли подати документи на продовження терміну перебування / оформлення тимчасового або постійного виду на проживання через коронавірусну інфекцію не буде застосовуватися адміністративна відповідальність у вигляді штрафу. Основна вимога - закінчення легального терміну перебування на території України повинно мати місце виключно в період карантину.
  Білорусія: замість 90 днів - 180 днів! Згідно з Постановою КМУ від 23 грудня 2020 році для громадян Республіки Білорусії збільшився коридор дозволеного законного перебування на території України. Тепер, замість 90 днів протягом 180 днів громадянам Білорусії дозволено перебувати в Україні протягом 180 днів з коридором 365 днів, що істотно полегшує життя громадянам Білорусії в Україні. На жаль, дана норма має свою юридичну силу тільки до 31 грудня 2021 року.
  При подачі документів на дозвіл на імміграцію можна відразу подати документи на тимчасову посвідку на проживання на території України. У разі, якщо громадянин Республіки Білорусії звертається до міграційної служби з приводу оформлення для нього дозволу на імміграцію на підставі статті 4 частини 2 пункту 2 Закону України «Про імміграцію» (а саме, як висококваліфікований фахівець, гостра потреба в якому є в Україні) одночасно можна також подати документи на тимчасову посвідку на проживання на такій же підставі. Термін оформлення тимчасової посвідки на проживання в такому випадку буде не 15 робочих днів, а всього лише 3 робочих дня, що дуже істотно.
  З 9 жовтня 2020 року всім громадянам країн, з якими Україна має безвізовий режим в'їзду і які знаходяться на території України легально, для оформлення тимчасової посвідки на проживання можуть не робити виїзд / заїзд для зміни мети поїздки. При появі підстав для оформлення тимчасової посвідки на проживання можна відразу ж подати документи на його оформлення. Документи подаються, як і раніше - не пізніше, ніж за 15 робочих днів до закінчення коридору законного перебування іноземця в Україні.
  Громадянство України і статус особи без громадянства. У період карантину, в Україні також було зачеплене питання про необхідність внесення змін, а саме, повної модифікації законодавства про громадянство України, а також необхідність створення єдиного окремого нормативно-правового акта, який би регламентував порядок і процедуру отримання статусу особи без громадянства в Україні. Так як, це питання до сих пір толком «не прописано». І хоча на сьогоднішній день дане питання поставлено на паузу (так, як законопроект був загорнутий), але це перший крок на шляху до великих змін. Дана галузь міграційного законодавства вже давно потребувала коригування.
 Отже, весь жах, який всьому світу і Україні в тому числі, принесла з собою коронавірусна інфекція може бути затьмарений тими діями з боку держави щодо міграційного законодавства, міграційної служби та міграції в цілому. Може, якби не було такої «печалі» в країні, в уряді ще довго не знайшлося б часу для того, що було зроблено в період починаючи з березня місяця 2020 року.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація