"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна

Головний Бухгалтер

E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-10

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку

Зв'язатися зараз

ЯК ВИЗНАЧИТИ КВЕД?

 КВЕД – це класифікатор видів економічної діяльності, з кодами, встановленими для різних видів бізнесу. У кожній галузі економіки є свої коди. Всі вони зібрані в єдиному документі.

 Переглянути загальний перелік КВЕДів можна на офіційному сайті Державної служби статистики України за посиланням https://kved.ukrstat.gov.ua/KVED2010/kv10_i.html

 Перед відкриттям ФОП чи ТОВ кожен підприємець реєструє відповідні його бізнесу КВЕД. Для того, щоб правильно їх підібрати, потрібно відповісти на питання:

  • яким бізнесом в цілому будете займатися?
  • який напрямок буде основним?
  • чи будете надавати додаткові послуги?

 При реєстрації суб’єкта господарювання Вам потрібно буде вказати основний КВЕД та інші. Наявність основного КВЕДу є обов’язковою умовою.

Чому важливо правильно вибрати КВЕД?

 Якщо суб’єктом господарювання, що перебуває на загальній системі оподаткування отримано дохід в рамках діяльності, що не підпадає під обраний КВЕД – то такий дохід оподатковується за ставкою 18% + 1.5%. Ризик полягає в тому, що такий дохід оподатковується не після вирахування витрат, а до, тобто від загальної суми зарахованих на рахунок коштів.

 Щодо спрощеної системи оподаткування, то такий дохід оподатковується за дещо меншою ставкою, а саме 15 %. Негативним наслідком фіксування такого порушення є те, що у Вас виникне обов’язок перейти на загальну систему оподаткування (за умови попереднього перебування на спрощеній системі оподаткування).

 Практика показує, що державні реєстратори (нотаріуси рідше) відмовляються заносити до реєстру більше п’яти кодів КВЕД. Разом з тим, законодавство таких обмежень не передбачає, а тому Ви можете цілком законно використовувати необмежену кількість КВЕДів. Навіть якщо вони не поміщаються на 1 аркуш реєстраційної заяви, Ви просто додаєте ще один аналогічний аркуш заяви.

 Якщо було здійснено угоду, однак вона не потрапляє під ті КВЕДи, які вже відображені в ЄДР, доведеться максимально швидко їх додати. Тому краще подбати про це заздалегідь.

 Зате, при реєстрації суб’єкта господарювання в мережі Інтернет додавати КВЕДи можна без загрози отримати якусь відмову. Крім того, такий спосіб реєстрації є більш зручнішим та швидшим.

 Крім того, варто звернути увагу на те, що є ряд видів діяльності, що заборонені для здійснення на певних видах систем оподаткування (стосується спрощеної системи). Перелік видів діяльності, які мають право здійснювати платники єдиного податку, що обрали першу та другу групи можна переглянути на сайті Державної податкової служби України за посиланням

https://tax.gov.ua/podatki-ta-zbori/mistsevi-podatki/ediniy-podatok-dlya-subandapos;ekti/perelik-vidiv-diyalnosti—/201920.html

 Якщо ви не впевнені у визначенні коду КВЕД або у Вас виникли інші питання, що стосуються оподаткування та ведення бухгалтерського обліку суб’єктами господарювання – звертайтеся до спеціалістів юридичної компанії «Приходько та партнери», ми з радістю надамо відповідь на Ваші запитання!

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація