Фото: ЯК ВІЙСЬКОВОМУ ОТРИМАТИ ВІДПУСТКУ?

"Salus populi suprema lex esto - хай буде благо народу найвищим законом".

Лобунько Михайло Ігорович
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз

ЯК ВІЙСЬКОВОМУ ОТРИМАТИ ВІДПУСТКУ?

Час прочитання: 3 хв.

Війна наклала свій відбиток на кожну родину. Але найбільше вона відчутна для військовослужбовців, які перебувають на службі. Є такі, що не був у відпустці багато місяців. І постає логічне запитання як отримати відпустку для військового, куди звертатися та безліч інших запитань. Спершу варто розуміти на які види відпусток має право військовослужбовець.

  • Щорічна основна відпустка. На час військового стану надають лише її частину. Тривалість не може перевищувати 10 календарних днів.
  • Відпустка за сімейними обставинами. Тривалість якої також не може бути більшою як 10 днів.
  • Відпустка у зв'язку з пологами та доглядом за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Даний вид відпустки є більш актуальним для жінок-військовослужбовців.
  • Відпустка у зв’язку з хворобою або для лікування після тяжкого поранення.

Як військовому отримати відпустку?

Звернутися з письмовим рапортом до командира частини з проханням надати відпуску. У рапорті вказати вид відпустки та її тривалість.

Якщо це відпустка за сімейними обставинами до рапорту додати документи, що підтверджують такі обставини, наприклад народження дитини, перебування на лікуванні близьких родичів тощо.

На рапорті прямі начальники військовослужбовця повинні поставити свої резолюції про те, що вони не проти надання такої відпустки.\

Далі рапорт передається командиру військової частини, який і приймає рішення про надання або ненадання такої відпустки.

Якщо рішення про надання відпустки є позитивним, то видається військовослужбовцеві витяг з наказу про надання відпустки з зазначенням її виду та тривалості.

Рапорт на звільнення за станом здоров'я

Рекомендації

Рекомендовано подавати рапорт в двох примірниках. Один подавати до військової частини, а інший з вхідним номером про отримання зберігати в себе. Ще варто зауважити, що 10 календарних днів відпустки надається без урахуванням часу на проїзд від місця служби і назад. Час на проїзд надається не більше як 2 доби в одну сторону.

 

Чи можуть відмовити в наданні відпустки?

Рішення про надання або ненадання відпустки приймається командиром частини. Однією з причин відмови може бути те, що близько 30 % загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу вже перебувають у відпустці і надання відпустки інших військовим можливе після повернення їх побратимів.

Важливо! При прибутті у відпустку військовослужбовець повинен не пізніше наступного дня з'явитися до територіального відділу ТЦК та СП та для того, щоб стати на облік.

Отже, як вбачається з вищезазначеного, отримати відпустку військовому навіть під час воєнного стану можливо. Але для цього потрібно знати, що є таке право та вміти його реалізувати. А у випадку спірних або проблемних питань користуватися фаховою правовою допомогою.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація