Як відсудити військову пенсію в Україні?

"Аmаt victoria curam – перемога любить старанність".

Колганов Іван Володимирович

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців, у тому числі (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права.

Зв'язатися зараз

Як відсудити військову пенсію в Україні?

Час прочитання: 2 хв.

Доволі часто Пенсійний Фонд України обмежує та зменшує відсоток від грошового забезпечення при перерахунку пенсій військовослужбовців. Військові пенсіонери інколи не зважають на такі протиправні дії ПФУ, або просто навіть не знають про такі дії зі сторони пенсійного фонду. Відповідно в процесі перерахунку пенсії в судовому порядку, не зазначають в позовних вимогах прохання щодо протиправного зменшення основного розміру пенсії.

Розберемо цю ситуацію на реальному кейсі нашої компанії.

 

До нас звернувся за допомогою в перерахунку пенсії військовий пенсіонер Анатолій Олександрович. З розрахунків його пенсії вбачалось, що було призначено і виплачувався до 2018 року основний розмір пенсії в значенні 90% від грошового забезпечення.

ПФУ при перерахунку пенсії у 2018 році на підставі Постанови КМУ № 103 зменшив основний розмір пенсії клієнта з 90% до 70 % від сум грошового забезпечення. Починаючи з 01.01.2018 року Анатолію Олександровичу нараховувалась пенсія в розмірі 70 % від сум грошового забезпечення. Відповідно таке зниження відсотку від грошового забезпечення є незаконним та було оскаржене в судовому порядку. Адже, Верховний Суд дійшов висновку, що при перерахунку пенсії Позивача з 1 січня 2018 року відповідно до статті 63 Закону № 2262-ХІІ на підставі Постанови КМУ № 103 відсутні підстави для застосування механізму нового обчислення пенсії із застосуванням норм частини другої статті 13 Закону № 2262-ХІІ, яка застосовується саме при призначенні пенсії. Тому при перерахунку пенсії змінною величиною є лише розмір грошового забезпечення, натомість відсоткове значення розміру основної пенсії ,яке обчислювалося при її призначенні відповідно до наявної у Позивача вислуги років, є незмінним.

Справа № 240/5401/18 та рішення Верховного Суду для даної справи є зразковою оскільки наявні всі обставини зразкової справи, які обумовлюють типове застосування норм матеріального права:

  • Позивач є особою, якій призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону № 2262-ХІІ;
  • Відповідачем є відповідне Головне управління Пенсійного фонду України, на обліку в якому перебуває позивач;
  • Предметом спору є зміна відсоткового значення розміру пенсії при здійсненні її перерахунку з 1 січня 2018 року на підставі Постанови КМУ № 103 у зв'язку з підвищенням сум грошового забезпечення, що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до Постанови КМУ  № 704. На підставі вищевикладеного вбачається, що ПФУ протиправно зменшив основний розмір пенсії Анатолія Олександровича з 90 % до 70 % від сум грошового забезпечення при перерахунку пенсії у 2018 році на підставі Постанови КМУ № 103.

 

Відповідно, після складення юристами нашої компанії вимог у позовній заяві до суду, на підставі вищезазначених аргументів, адміністративний суд визнав протиправним зменшення основного розміру пенсії з 90 до 70% і змусив пенсійний фонд повернути відсоток до попереднього розміру у 90%.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація