Як відмовитись від громадянства Росії?

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

Як відмовитись від громадянства Росії?

Час прочитання: 2 хв.

Ні для кого не секрет, що на сьогоднішній день більшість громадян Росії на території України перебувають в нелегальному статусі через заборону, зафіксовану в нормативно-правових актах, на оформлення підрозділами міграційної служби будь -яких документів для громадян даної країни. Всі, хто до початку повномасштабної війни на законних підставах приїхали в Україну залишились тут. Деякі з них просто прийняли цю ситуацію та очікують змін в законодавстві щодо регламентування правового статусу, але більшість - виборюють свої права різноманітними способами.

Навіть ті громадяни Росії, які до початку воєнних дій на законних підставах отримали громадянство України у вигляді довідки про реєстрацію особи громадянином України та були документовані тимчасовим посвідченням громадянина України, не можуть виконати в повній мірі своє зобов'язання перед Україною щодо оформлення відмови від громадянства Росії та завершити процедуру оформлення громадянства України. Причина завжди одна - Росія нікого не “випускає” із свого громадянства.

Законодавство передбачає, що у випадку існування незалежних від особи причин не отримання документу про припинення іноземного громадянства можна подати до міграційної служби декларацію про відмову від іноземного громадянства. Але міграційна служба її не приймає, оскільки не вбачає наявність підстав для цього.

Маючи офіційну відмову від органів міграційної служби у прийняття декларації про відмову від іноземного громадянства росіяни звертаються до суду з проханням зобов'язати міграційну службу вчинити певну дію. Шанси звичайно мінімальні, оскільки довести наявність факторів, які не дають можливість вийти з громадянства Росії або наявність об'єктивних обставин, які не дають можливості вчинити таку дію (наприклад, неприйняття заяви про вихід з громадянства Росії, тотальне ігнорування при особистому прийомі в Посольстві Росії в сусідніх державах світу з питання, відсутність відповідей на офіційні звернення громадян Росії спрямовані до уповноважених органів на території Росії, тощо).

 

Але, на думку, спеціалістів юридичної компанії "Приходько та партнери", підвищити свої шанси на отримання позитивного рішення суду щодо зобов'язання міграційної служби прийняти декларації про припинення іноземного громадянства можна шляхом оформлення довідки про переслідування, яка видається Міністерством закордонних справ. Наявність цього документу, підтверджує факт переслідування через політичні переконання громадянина Російської Федерації у країні своєї громадянської приналежності.

При аналізі судової практики ми вбачаємо, що наявність цієї довідки в більшості випадках дає плюс при прийнятті судового рішення.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація